Rodzinny test nowego laptopa Huawei MateBook D 16. Czy sprostał potrzebom rodziców i dzieci?

Żyjemy w ciekawych i bardzo dynamicznych czasach. Obecnie z urządzeń mobilnych, w tym z laptopów, korzystamy niemal wszyscy – nie tylko dorośli pracujący na home office, ale też dzieci i młodzież ucząca się zdalnie.

Postęp ma to do siebie, że się nie zatrzymuje, dlatego warto być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami, zwłaszcza jeśli mogą ułatwić nam życie. Poznajcie laptopa Huawei MateBook D 16.

Nowość na rynku – Huawei MateBook D 16

Ekran FullView ma gabaryty urządzenia 15-calowego, ale kryje 16-calowy ekran. Wysokie wrażenia wizualne potęgują ultra cienkie ramki – odczuwa się je zarówno podczas pracy, jak i rodzinnego seansu filmowego czy partii w grę sieciową ze znajomymi. Długie godziny spędzone przed komputerem mogą  jednak zmęczyć nasze oczy – warto więc zadbać o wzrok. Nowy laptop Huawei MateBook D 16 dysponuje technologiami, które redukują emisję niebieskiego światła oraz eliminują efekt migotania. To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych użytkowników, którym komputer służy nie tylko do realizowania lekcji ale też do odrabiania prac domowych.

Dynamika życia stale pokazuje nam, że powinniśmy być mobilni, chociażby dla komfortu i zdrowia psychicznego. Huawei MateBook D 16 waży zaledwie 1,74 kg, a do tego jest smukły i poręczny. Kiedyś wrócimy do biur i na uczelnie, dlatego już teraz warto pomyśleć o tym, żeby potrzebny nam sprzęt był nie tylko funkcjonalny, ale też wygodny w codziennym użytku.

Laptop gotowy na różne okoliczności

Lubimy bodźce i rzadko kiedy skupiamy się tylko na jednej czynności. Kto nie słucha muzyki przeglądając Internet, niech pierwszy rzuci kamieniem. Korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie to standard. W końcu tylko geniusz potrafi zapanować nad chaosem, a w tym przyda się wydajny procesor AMD RYZEN z serii 4000H. Nasze testy wykazują, że spełni oczekiwania zarówno ambitnego pracownika, jak i beztroskiego dziecka. To dlatego, że został zintegrowany z układem graficznym Radeon i wyposażony w sześć rdzeni oraz dwanaście wątków o maksymalnej częstotliwości 4 GHz. Spokojnie, komputer nie przegrzeje się nawet na najwyższych obrotach. System Shark Fin 2.0 nie tylko chłodzi, ale też sprawia, że sprzęt pracuje niemal bezgłośnie.

Przy wielu użytkownikach, w końcu nowy laptop Huawei MateBook D 16 ma służyć nie tylko nam dorosłym ale też dzieciom, łatwo zapomnieć o ładowaniu. Na szczęście komputer został wyposażony w baterię o pojemności 56 Wh i obsługuje technologię szybkiego ładowania 65 W, dzięki czemu już po 15 minutach możemy oglądać filmy przez dwie godziny. Rodzinny seans uratowany! W zestawie otrzymujemy też kieszonkową ładowarkę 65 W, która obsługuje uniwersalny port USB-C.

Domownicy w zależności od wieku i stylu życia mają różne oczekiwania i potrzeby względem laptopa. Wszystkim zależy jednak na szybkim dostępie do Internetu. Z pomocą przychodzi obsługiwany przez Huawei MateBook D 16 standard Wi-Fi 6. Po podłączeniu do routera oferuje trzykrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku Wi-Fi 5. Dodatkowo, wbudowana funkcja Huawei Share daje nam możliwość szybszego łączenia się z innymi urządzeniami. Możemy zatem edytować pliki zapisane na smartfonie za pomocą komputera. To rozwiązanie okazuje się bardzo przydatne zarówno  w codziennej pracy, jak i po godzinach.

Wróćmy do pytania: “Czy sprostał potrzebom rodziców i dzieci?”. Jak najbardziej! Nowy laptop Huawei MateBook jest przede wszystkim wygodny i wydajny w użyciu. Nie samą pracą i nauką człowiek żyje, a nasz test dowodzi tylko, że komputer sprawdza się równie dobrze jako narzędzie do wideokonferencji czy uzupełniania tabelek (z odpowiednią muzyką w tle), jak i sprzęt do grania w ulubione gry lub oglądania filmów.

Huawei MateBook D 16 jest dostępny w sprzedaży na www.huawei.pl  Rekomendowana cena detaliczna nowego laptopa to 3999 zł.