Postęp ma to do siebie, że się nie zatrzymuje, dlatego warto być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami, zwłaszcza jeśli mogą ułatwić nam życie. Poznajcie laptopa Huawei MateBook D 16.


Nowość na rynku - Huawei MateBook D 16


Ekran FullView ma gabaryty urządzenia 15-calowego, ale kryje 16-calowy ekran. Wysokie wrażenia wizualne potęgują ultra cienkie ramki – odczuwa się je zarówno podczas pracy, jak i rodzinnego seansu filmowego czy partii w grę sieciową ze znajomymi. Długie godziny spędzone przed komputerem mogą  jednak zmęczyć nasze oczy – warto więc zadbać o wzrok. Nowy laptop Huawei MateBook D 16 dysponuje technologiami, które redukują emisję niebieskiego światła oraz eliminują efekt migotania. To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych użytkowników, którym komputer służy nie tylko do realizowania lekcji ale też do odrabiania prac domowych.


Dynamika życia stale pokazuje nam, że powinniśmy być mobilni, chociażby dla komfortu i zdrowia psychicznego. Huawei MateBook D 16 waży zaledwie 1,74 kg, a do tego jest smukły i poręczny. Kiedyś wrócimy do biur i na uczelnie, dlatego już teraz warto pomyśleć o tym, żeby potrzebny nam sprzęt był nie tylko funkcjonalny, ale też wygodny w codziennym użytku.

Laptop gotowy na różne okoliczności

Lubimy bodźce i rzadko kiedy skupiamy się tylko na jednej czynności. Kto nie słucha muzyki przeglądając Internet, niech pierwszy rzuci kamieniem. Korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie to standard. W końcu tylko geniusz potrafi zapanować nad chaosem, a w tym przyda się wydajny procesor AMD RYZEN z serii 4000H. Nasze testy wykazują, że spełni oczekiwania zarówno ambitnego pracownika, jak i beztroskiego dziecka. To dlatego, że został zintegrowany z układem graficznym Radeon i wyposażony w sześć rdzeni oraz dwanaście wątków o maksymalnej częstotliwości 4 GHz. Spokojnie, komputer nie przegrzeje się nawet na najwyższych obrotach. System Shark Fin 2.0 nie tylko chłodzi, ale też sprawia, że sprzęt pracuje niemal bezgłośnie.

Przy wielu użytkownikach, w końcu nowy laptop Huawei MateBook D 16 ma służyć nie tylko nam dorosłym ale też dzieciom, łatwo zapomnieć o ładowaniu. Na szczęście komputer został wyposażony w baterię o pojemności 56 Wh i obsługuje technologię szybkiego ładowania 65 W, dzięki czemu już po 15 minutach możemy oglądać filmy przez dwie godziny. Rodzinny seans uratowany! W zestawie otrzymujemy też kieszonkową ładowarkę 65 W, która obsługuje uniwersalny port USB-C.

Domownicy w zależności od wieku i stylu życia mają różne oczekiwania i potrzeby względem laptopa. Wszystkim zależy jednak na szybkim dostępie do Internetu. Z pomocą przychodzi obsługiwany przez Huawei MateBook D 16 standard Wi-Fi 6. Po podłączeniu do routera oferuje trzykrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku Wi-Fi 5. Dodatkowo, wbudowana funkcja Huawei Share daje nam możliwość szybszego łączenia się z innymi urządzeniami. Możemy zatem edytować pliki zapisane na smartfonie za pomocą komputera. To rozwiązanie okazuje się bardzo przydatne zarówno  w codziennej pracy, jak i po godzinach.


Wróćmy do pytania: "Czy sprostał potrzebom rodziców i dzieci?". Jak najbardziej! Nowy laptop Huawei MateBook jest przede wszystkim wygodny i wydajny w użyciu. Nie samą pracą i nauką człowiek żyje, a nasz test dowodzi tylko, że komputer sprawdza się równie dobrze jako narzędzie do wideokonferencji czy uzupełniania tabelek (z odpowiednią muzyką w tle), jak i sprzęt do grania w ulubione gry lub oglądania filmów.


Huawei MateBook D 16 jest dostępny w sprzedaży na www.huawei.pl  Rekomendowana cena detaliczna nowego laptopa to 3999 zł.