Ruszyło mobilne centrum nauki „Focus pobudza neurony 4”

Multimedialna encyklopedia odkryć i wynalazków, edukacyjna aplikacja sterowana gestem, strefa rozszerzonej rzeczywistości, kino sferyczne – to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach 4 edycji „Focus pobudza neurony”. Mobilne centrum nauki magazynu Focus odwiedziło już Warszawę a teraz rusza do Rzeszowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Będzie można je odwiedzić w przestrzeni centrów handlowych.

„Focus pobudza neurony 4” to ogólnopolska akcja edukacyjna, która przybliża odwiedzającym świat wielkich odkryć i przełomowych wynalazków.

Park naukowy „Focus pobudza neurony 4” to ponad 100 m2 i jest złożony z trzech stref :

1. Kino cyfrowe – namiot sferyczny będący makietą ludzkiego mózgu, w którego wnętrzu wyświetlane są filmy edukacyjne prezentujące najciekawsze wynalazki i odkrycia.
2. Strefa edukacji i kreatywnej zabawy – w tej części odwiedzający znajdą multimedialną encyklopedię odkrywców i wynalazków, eksponaty prezentujące działanie zasad fizyki: zestaw optyczny, kołyskę Newtona, karuzelę, aplikację aerodynamiczną na piramidzie holograficznej oraz grę edukacyjną sterowną gestem.
3. Strefa multimedialna, strefa PlayStation –  w przestrzeni zaaranżowanej na przytulny pokój rozstawione są stanowiska multimedialne złożone z telewizorów oraz konsoli PlayStation 3, przy których uczestnicy będą mogli zagłębić się w magiczny świat rozszerzonej rzeczywistości. Podczas akcji zaprezentowana zostanie premierowa przygoda „Wędrówki z Dinozaurami”, „Księga Eliksirów” oraz gra „Detektyw Diggs”.

Uczestnikami opiekują się animatorzy, którzy szczegółowo prezentują kolejne strefy eventu. Dodatkowo zapraszają dzieci do zabaw i konkursów z nagrodami. W ramach akcji „Focus Pobudza Neurony 4” prowadzone są także dedykowane zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów. Interaktywne lekcje są przygotowywane wg konspektów zajęć dostosowanych do wieku oraz poziomu wiedzy uczniów.

“Focus pobudza neurony” to edukacja poprzez dobrą zabawę. W tej edycji wprowadzamy odwiedzające nas rodziny w fascynujący świat wielkich odkryć i przełomowych wynalazków. W czasie interaktywnej zabawy dzieci dowiedzą się między innymi dlaczego samolot lata, jak działa bankomat,  czy kim był Newton. Mam nadzieję, że nasza akcja zainspiruje młodych ludzi do przystąpienia do kolejnej przygody – lektury Sekretów Nauki a potem – już w starszym wieku –  Focusa, popularno-naukowego magazynu o najnowszych osiągnięciach ludzkiego mózgu.” –  mówi Michał Wójcik, red. naczelny magazynu Focus.

To już czwarta odsłona akcji – trzy poprzednie spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno dzieci, jak też ich rodziców. W mobilnym centrum eksperymentowało już ponad 120 000 osób.
 

Organizatorem akcji jest miesięcznik popularnonaukowy „Focus”. Partnerem wydarzenia jest Kinder Niespodzianka a partnerem technologicznym PlayStation Polska. Fundatorem nagród jest firma Hippocampus – dystrybutor gier i filmów z serii „Było sobie życie”. Patronat medialny nad akcją objęli: telewizja TV4, radio ZET Gold oraz portal www.galeriehandlowe.pl.

Odwiedź „FOCUS POBUDZA NEURONY 4”

TERMIN

MIASTO

GALERIA HANDLOWA

5.11-10.11

RZESZÓW

MILLENIUM HALL

12.11-17.11

WROCŁAW

MAGNOLIA PARK

19.11-24.11

POZNAŃ

GALERIA MALTA

3.12-8.12

GDAŃSK

GALERIA PRZYMORZE

 

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie www.focuspobudzaneurony.focus.pl
Serdecznie zapraszamy!