Te samochody to jeżdżące oczyszczacze powietrza. Grupa Polsat Plus osiągnęła ważny kamień milowy

Samochody wodorowe są jak mobilne oczyszczacze powietrza. Nie dość, że nie emitują spalin, to jeszcze usuwają zanieczyszczenia z otoczenia, dlatego wszystkim powinno zależeć, by było ich jak najwięcej!
Samochody wodorowe podczas jazdy oczyszczają powietrze

Samochody wodorowe podczas jazdy oczyszczają powietrze

Grupa Polsat Plus ma w swojej flocie ponad 150 elektrycznych samochodów wodorowych (Toyota Mirai i Hyundai Nexo), które właśnie przejechały pierwszy milion kilometrów w naszym kraju. To kamień milowy, który wpływa pozytywnie na środowisko.

Czytaj też: Jakość powietrza wpływa na masę ciała. Smog sprawia, że tyjemy [RAPORT]

Największą zaletą samochodów wodorowych jest ich zeroemisyjność. Nie dość, że nie emitują one dwutlenku węgla ani innych szkodliwych substancji, to na dodatek oczyszczają powietrze. Jedynym produktem ubocznym ekologicznego napędu jest para wodna, która jest całkowicie obojętna dla otoczenia.

Samochody, które oczyszczają powietrze

Niezwykła zdolność samochodów wodorowych do oczyszczania powietrza wynika z faktu, że zamontowane w nich ogniwa paliwowe potrzebują powietrza pozbawionego zanieczyszczeń. Pojazdy wyposażono w specjalny filtr katalityczny, który wychwytuje cząsteczki zanieczyszczeń stałych, m.in. dwutlenek siarki, tlenki azotu czy PM 2.5. Przejechane milion kilometrów przez samochody wodorowe Grupy Polsat Plus przełożyło się aż na 470 mln litrów oczyszczonego powietrza! A to dopiero początek.

470 000 000 litrów czystego powietrza to ilość, którą 100 osób zużywa przez rok.

Zastąpienie samochodów spalinowych w Grupie Polsat Plus pojazdami wodorowymi zmniejszyło również emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 127 ton. To ilość, którą musiałoby przez rok pochłaniać 5000 drzew!

Samochody wodorowe Grupy Polsat Plus pokonały już dystans miliona kilometrów

Samochody wodorowe są łatwe w obsłudze i bezawaryjne. Proces tankowania trwa zaledwie kilka minut, a pełny bak zapewnia przejechanie nawet 600 km. Warto jednak pamiętać, że obecnie w naszym kraju są dwie stacje wodorowe – w Warszawie i Rybniku – choć planowana jest budowa kolejnych, w co zaangażowana jest także Grupa Polsat Plus.

To nie wszystko, gdyż niebawem spółka PAK PCE (należąca do Grupy Polsat Plus) rozpocznie w Koninie produkcję zielonego wodoru, który będzie dostarczany do wymienionych stacji tankowania. Planowana jest także budowa kolejnych autobusów wodorowych NesoBus, które kursują po Rybniku – swoje egzemplarze zamówił już Chełm i Gdańsk.