Samsung zaskakuje. Beta One UI 6 dostępna dla średniaka, a flagowce wciąż czekają

Premiera Androida 14 odbędzie się później, niż wcześniej zakładaliśmy. Z tego względu również na autorskie nakładki poszczególnych producentów przyjdzie nam czekać dłużej. Samsung co prawda udostępnił już One UI 6, ale w wersji beta i co ciekawe, dostęp do niej mają nie flagowce czy najnowsze składaki, a modele ze średniej półki.
Samsung zaskakuje. Beta One UI 6 dostępna dla średniaka, a flagowce wciąż czekają

Galaxy A34 dostaje dostęp do One UI 6 w wersji beta

Oparty na Androidzie 14 system One UI 6 jest już dostępny w wersji beta od sierpnia, a na stabilne wydanie przyjdzie nam czekać zapewne do października. Google podjął bowiem decyzję o opóźnieniu premiery najnowszego Androida, co oczywiście odbije się też na harmonogramie producentów, pracujących nad własnymi nakładkami. Na początku ubiegłego miesiąca One UI 6 w wersji beta zostało już udostępnione użytkownikom Galaxy S23 w Korei Południowej, Niemczech i USA. Od tego czasu aktualizacja została udostępniona w kolejnych krajach, w tym w Chinach, Indiach, Polsce i Wielkiej Brytanii. 

Czytaj też: Galaxy S23 już mogą sprawdzić One UI 6 w wersji beta. Sprawdźmy, jakie nowości przynosi

Zwykle w pierwszej kolejności Samsung – tam samo zresztą jak inni producenci – dopuszcza do testów beta użytkowników najnowszych modeli. Skoro Galaxy S23 już jest w programie, powinna przyjść kolej na Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5, a także zeszłoroczne flagowce. Tymczasem już w zeszłym tygodniu południowokoreański gigant podjął dość niecodzienną decyzję, ogłaszając, że posiadacze Galaxy A54 dostaną wkrótce dostęp do testowej wersji nakładki producenta. Teraz natomiast, jak podaje  SamMobile, do programu mogą dołączyć również właściciele Galaxy A34 (na razie w Wielkiej Brytanii). To bardzo ciekawy ruch, zwłaszcza że to pierwszy raz, kiedy Samsung w ogóle udostępnił betę One UI dla telefonów Galaxy A3x.

Czytaj też: Kolejny fanowski Samsung ujawnia swoje tajemnice. Galaxy S23 FE zbliża się do premiery

Skąd taka decyzja? Już podczas ogłaszania aktualizacji dla A54, producent uzasadnił swoje poczynania chęcią „rekrutacji” jak największej liczby użytkowników, mogących testować najnowszy system operacyjny. Biorąc pod uwagę, jak popularne są modele Galaxy A, nic dziwnego, że Samsung zwraca się w ich stronę. Na razie beta One UI 6 dostępna jest tylko w Wielkiej Brytanii, choć to raczej kwestia czasu, aż trafi do wszystkich chętnych. Aktualizacja o numerze A346BXXU4ZWI1 ma rozmiar ponad 2 GB. Aby się zarejestrować, wystarczy zainstalować aplikację Samsung Members, zalogować się na swoje i kliknąć w baner programu beta One UI 6.

Czytaj też: Lepiej dobrze pilnuj swojego zegarka Galaxy Watch 6. Inaczej może sam spaść Ci z nadgarstka

Najnowsza wersja nakładki przyniesie przeprojektowane okno powiadomień i szybkich ustawień, przynoszące powiew nowoczesności na smartfony Samsunga. Firma skorzysta z nowego układu z większymi przełącznikami ułatwiającymi sterowanie. Przełączniki najczęściej używanych szybkich ustawień, takich jak Wi-Fi, Bluetooth, Kontroler jasności, Inteligentny widok i Sterowanie urządzeniem zostały powiększone, a tło w szybkich ustawieniach będzie rozmyte. Kolejną kluczową zmianą jest możliwość dostosowania ekranu blokady w oparciu o tryby i procedury, dzięki czemu można ustawić różne ekrany blokady w zależności od pory dnia i dnia. Oprócz tego pojawią się: ulepszone wyświetlanie okładek albumów, niestandardowe widżety aparatu, nowy projekt emoji, optymalizacja jakości, odtwarzanie filmów w tle w aplikacji Samsung Internet czy nowe ustawienia automatycznej liczby klatek na sekundę dla filmów.