Lepiej dobrze pilnuj swojego zegarka Galaxy Watch 6. Inaczej może sam spaść Ci z nadgarstka

Nowa generacja smartwatchy Samsunga została zaprezentowana pod koniec lipca. Gigant wprowadził na pokład serii Galaxy Watch 6 kilka interesujących zmian i ulepszeń, a jedno z nich objęło mechanizm mocowania/odpinania paska. Okazuje się jednak, że zamiast ułatwienia całego procesu, Samsung zwyczajnie go zepsuł (przynajmniej dla niektórych użytkowników).
Samsung Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 6

Samsung tak bardzo ułatwił odpinanie pasków w Galaxy Watch 6, że te mogą nawet odpiąć się same

W Galaxy Watch 5 i starszych modelach smartwatchy od południowokoreańskiego giganta, mechanizm mocowania/odpinania paska opiera się na szpilce, którą trzeba odciągnąć, by zamontować lub wymontować pasek. To łatwy proces i co ważniejsze, powszechny mechanizm, bo można go spotkać w wielu modelach zegarków innych firm. Dzięki temu, nawet zmieniając urządzenie, nie trzeba się tego uczyć na nowo. Jednak z drugiej strony, niektórzy mogą mieć problem z ręcznym zwolnieniem bolców przytrzymujących pasek. Samsung postanowił więc to ułatwić, montując w Galaxy Watch 6 specjalne przyciski. Po ich naciśnięciu następuje zwolnienie bolców i pasek po prostu odpina się sam.

Czytaj też: Seria Huawei Watch GT 4 zadebiutuje już na dniach. Na pokładzie pojawi się zupełnie nowa funkcja EKG

Wydaje się to miłym ułatwieniem, na które raczej nikt nie miałby powodu narzekać. Cóż, okazuje się, że jednak powody są. W sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej skarg ze strony użytkowników najnowszych smartwatchy Samsunga, którzy donoszą, że podczas ćwiczeń czy innych codziennych czynności przycisk potrafi wcisnąć się sam, przez co pasek odłącza się od zegarka, a ten spada z nadgarstka. Dochodziło do tego np. podczas jazdy na rowerze czy w trakcie biegu. Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak to dokładnie wygląda.

Nie jest to jednak wada produkcyjna sama w sobie, bo problem dotyczy osób z… kościstymi nadgarstkami. Kiedy pasek zapięty jest na kości promieniowej, ta podczas manewrowania może wcisnąć przycisk i zwolnić blokadę bolców. Co prawda można w sieci znaleźć już wiele wpisów, w których inni użytkownicy twierdzą, iż zegarek należy zapinać ponad kością promieniową, ale… cóż, to jedynie ich prywatne zalecenia, a nie jeden słuszny sposób noszenia tego typu urządzenia. Każdy ma w tej kwestii swoje własne preferencje, więc producent powinien opracowywać swoje urządzenia tak, by do podobnych wypadków nie dochodziło.

Czytaj też: To już oficjalne. Samsung kończy wsparcie dla kolejnej serii smartfonów

Nowy mechanizm jest wygodny, tylko że ta wygoda może w niektórych przypadkach skończyć się nawet zgubieniem smartwatcha. Podczas jazdy na rowerze czy biegu, możemy nie zwrócić uwagi na to, że urządzenie odpięło nam się z nadgarstka. Pytanie, co w takim razie powinni zrobić właściciele Galaxy Watch 6 z kościstymi nadgarstkami? Jedyną opcją wydaje się wymiana paska na któryś ze starszej serii. Samsung zachował bowiem kompatybilność wsteczną, więc bez problemu można do Galaxy Watch 6 podpiąć pasem z Galaxy Watch 5 czy 4. Mechanizm w tych paskach jest o wiele trudniejszy do przypadkowego podpięcia. Można też kupić w sieci jakiś zamiennik, tylko trzeba pamiętać, by dobrać odpowiedni rozmiar dla swojego smartwatcha.