Samsung w końcu wypuści kolejną sportową opaskę? Galaxy Fit 3 może być już blisko

Wiele osób może nawet o tym nie wiedzieć, ale Samsung ma w swojej ofercie nie tylko smartwatche, ale też opaski sportowe. Wydawało się jednak, że skoro od ponad trzech lat nie pojawił się żaden nowy model, firma po prostu zrezygnowała z tych urządzeń. Tymczasem teraz – dość nieoczekiwanie – do sieci trafiły rendery Galaxy Fit 3.
Samsung Galaxy Fit 2

Samsung Galaxy Fit 2

Pamiętacie jeszcze o sportowych opaskach Samsunga? Galaxy Fit 3 może zadebiutować już niedługo

Jeśli chodzi o inteligentne opaski sportowe, niekwestionowanym liderem na rynku jest Xiaomi. Jednak podobne urządzenia w swojej ofercie mają też inni producenci, tacy jak Huawei i… Samsung. Tak, niektórych to może zaskoczyć, ale południowokoreański gigant ma w swoim portfolio serię Galaxy Fit. Urządzenia te nie są bardzo znane, głównie dlatego, że ostatnią nowość dostaliśmy ponad trzy lata temu i od tamtej pory nic nie wskazywało na to, by miał pojawić się jakiś nowy model.

Czytaj też: Nothing rozszerza dostępność niedrogich urządzeń submarki CMF. Tak, w Polsce też je kupimy

Poprzednie generacje Galaxy Fit mocno przypominały Smart Bandy od Xiaomi, pozostając jednak przy bardziej prostokątnym kształcie ekranu. Ich specyfikacja nie różniła się jednak od tego, co oferowała konkurencja. Na pokładzie znalazły się podstawowe funkcje, takie jak monitorowanie aktywności, w tym automatyczne rozpoznawanie pięciu z nich, monitorowanie snu, stresu, tętna czy licznik spalonych kalorii. Co prawda obecne opaski mają już więcej funkcji, jednak pamiętajmy, że od premiery Galaxy Fit 2 minęły ponad trzy lata.

Czytaj też: Fitbit opuszcza kolejne rynki. Google najwyraźniej nie chce wywiązywać się ze swoich obietnic

Tak czy inaczej, dość nieoczekiwanie pojawiają się informacje o jego następcy. Galaxy Fit 3 wyciekł w postaci renderów i od razu można zauważyć, że Samsung zdecydował się na drastyczną zmianę projektu. To już nie będzie mała pastylka, a dużo większe urządzenie. Z wyglądu przypomina Xiaomi Smart Band 8 Pro. Oznacza to znacznie większy, prostokątny ekran. Jego rozmiar nie został ujawniony, ale spodziewam się, że będzie to około 1,74” tak jak w Xiaomi.

Rendery pokazują też pojedynczy przycisk funkcyjny z boku, a pod spodem czujnik do pomiaru tętna oraz magnetyczne ładowanie. Przeciek wskazuje też, że Samsung zaoferuje bardziej wszechstronne oprogramowanie z wieloma ulepszonymi funkcjami, a nawet wbudowaną pamięć do przechowywania utworów muzycznych. Niestety nie dostaliśmy żadnych informacji na temat pojemności akumulatora czy chociażby ewentualnej daty premiery. Rednery wyglądają jednak na oficjalne grafiki, co może wskazywać, że debiut nowej generacji sportowej opaski Samsunga jest już bliski. Jeśli tak, w kolejnych tygodniach powinniśmy usłyszeć na jej temat coś więcej.