Samsung udostępnia dużą aktualizację dla swoich flagowców. To jeszcze nie One UI 6, ale i tak warto ją zainstalować

Posiadacze modeli z serii Galaxy S23 z niecierpliwością wyczekują na aktualizację Androida i One UI, jednak Samsung nadal nie udostępnił dla nich wersji beta swojej nakładki. Na pocieszenie wydał natomiast duże uaktualnienie, które przynosi kilka zmian.
Samsung udostępnia dużą aktualizację dla swoich flagowców. To jeszcze nie One UI 6, ale i tak warto ją zainstalować

Smartfony z serii Galaxy S23 dostają sierpniową aktualizację zabezpieczeń

Południowokoreański gigant trochę się ociąga, jeśli chodzi o udostępnienie One UI 6 w wersji beta dla swoich tegorocznych flagowców z serii Galaxy S. Ich posiadacze wciąż czekają na to, by sprawdzić nowości przygotowane przez producenta, a przede wszystkim Androida 14, na którym oparta jest kolejna generacja nakładki. Wciąż nie wiadomo, kiedy właściciele Galaxy S23, Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra będą mogli zacząć testować One UI 6, ale w międzyczasie mogą (a nawet powinni) zainteresować się inną sporą aktualizacją.

Samsung zaczął bowiem udostępniać – na razie w Tajlandii – sierpniową poprawkę bezpieczeństwa. Uaktualnienie jest całkiem spore, bo waży prawie 1,4 GB i skupia się przede wszystkim na poprawie niezawodności i stabilności urządzenia. Niestety nie znamy jeszcze szczegółów tego, co tym razem ulepszył producent, ale wydaje się, że to tylko kwestia kilku dni – aktualizacja musi dotrzeć do Korei, bo właśnie wtedy zwykle publikowany jest obszerniejszy dziennik zmian. Warto jednak pamiętać, że w tej aktualizacji gigant skupia się na poprawkach i ulepszeniach, więc nie powinniśmy spodziewać się nowych funkcji. To oczywiście nie oznacza, że nie warto poprawki instalować. Wręcz przeciwnie – kwestia zabezpieczeń jest niezwykle istotna.

Wersja oprogramowania S91xBXXU3AWGJ powinna być dostępna do pobrania w najbliższych tygodniach. Samsung powiadomi posiadaczy Galaxy S23, S23+ lub S23 Ultra o jej dostępności, ale niecierpliwi zawsze mogą od czasu do czasu zerknąć w Ustawienia » Aktualizacja oprogramowania – jeśli się pojawi, tam właśnie ją znajdziecie.

Wydaje się, że to ostatnia regularna aktualizacja Galaxy S23. Na szczęście chodzi tylko o One UI 5 i Androida 13, bo minie jeszcze sporo czasu, zanim tegoroczne flagowce stracą wsparcie. Zgodnie z nową polityką, producent zobowiązał się do czterech aktualizacji Androida i pięciu lat wsparcia bezpieczeństwa, więc nie ma co się martwić. Tymczasem pozostaje czekać na One UI 6 w wersji beta, której premierę Samsung opóźnił ze względu na testowaną betę One UI 5.1.1. Była to naprawdę ogromna aktualizacja, która wprowadziła nowe funkcje i poprawki w wielozadaniowości, pasku zadań, aplikacji Zdrowie, Aparacie i Galerii, a także w kilku innych obszarach, o których możecie przeczytać tutaj.