Tak płaskiego ultraflagowca Samsung jeszcze nie miał. Jak będzie wyglądał nadchodzący Galaxy S24 Ultra?

Samsung intensywnie pracuje nad kolejną generacją flagowców. Seria Galaxy S24 zbliża się do premiery, więc nic dziwnego, że do sieci trafia coraz więcej plotek na jej temat. Tym razem dostaliśmy zdjęcia przedstawiające Galaxy S24 Ultra, potwierdzające to, co już wcześniej ujawniły nam przecieki – będzie płasko!
Galaxy S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra

Tak prezentuje się Galaxy S24 Ultra

Nadchodzące flagowce Samsunga zapowiadają się z jednej strony nudno, a z drugiej dość ekscytująco. W zasadzie na etapie plotek trudno jednoznacznie orzec, czy seria Galaxy S24 będzie hitem. Mówi się bowiem, że producent położy największy nacisk na sztuczną inteligencję i funkcje z nią związane.  SamMobile, powołując się na anonimowe źródło, twierdzi, że Samsung chce przekształcić serię Galaxy S24 w „najinteligentniejsze smartfony ze sztuczną inteligencją w historii”. Ma to obejmować implementację funkcji prosto z ChatGPT i Google Bard. Może to obejmować możliwość „tworzenia treści i historii” na podstawie danych wprowadzanych przez użytkownika. Podobno pojawi się też funkcja zmiany tekstu na obraz.

Czytaj też: Przyszłoroczny iPhone 16 nie dostanie wyczekiwanego ulepszenia. Apple znów ma problem

Problem w tym, że wedle wielu źródeł, te inteligentne ulepszenia będą najważniejszymi zmianami, jakie przyniesie seria Galaxy S24. Chodzi oczywiście o jakieś rewolucje w projekcie czy inne wielkie zmiany, bo oczywiście kilka różnic względem poprzedników znajdziemy, zwłaszcza w modelu Ultra. Jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia na ten temat, z pewnością obiła wam się o uszy jedna z najwcześniejszych plotek mówiąca o tym, że Samsung zrezygnuje w tym flagowcu z zakrzywionego ekranu.

Spłaszczenie ekranu potwierdził m.in.  Ice Universe, a więc jeden z tych bardziej wiarygodnych leakerów. Teraz do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające makietę lub testowy model Galaxy S24 Ultra i możemy na własne oczy przekonać się, że źródła nie kłamały. Jest płasko. Zdjęcia pokrywają się też z renderami, ale choć wyglądają na autentyczne, nie można się na nich całkowicie opierać. Może być to jeden z prototypów.

Render Samsunga Galaxy S24 Ultra

Jeśli jednak nie, to kolejny ultraflagowiec Samsunga zaoferuje nam praktycznie płaski ekran z subtelną krzywizną na bocznych krawędziach. Trudno powiedzieć, jaki jest stosunek wyświetlacza do przedniego panelu, bo zdjęcia tego nie zdradzają. Liczę jednak, że w tej kwestii przecieki już nie były trafne, bo niektórzy zwiastowali naprawdę grube i w dodatku niesymetryczne ramki.

Czytaj też: Huawei się nie zatrzymuje. Po flagowcach także modele z niższej półki dostaną obsługę 5G

Tak czy inaczej, Galaxy S24 Ultra trochę z wyglądu się zmieni. Warto przy okazji wspomnieć, że Samsung może pójść w ślady Apple’a i skorzystać w tym modelu z tytanu. Jakiś czas temu leaker Yogesh Brar wspomniał, że model Ultra ma dostać obudowę wzmocnioną tytanem, która zastąpi dotychczas używany materiał o nazwie Armor Aluminium. Ma to zwiększyć wytrzymałość smartfona, a także podnieść jego „ekskluzywność”.