Nowości od Samsunga. Do Polski wkraczają nowe tablety Galaxy Tab A9

W ubiegłym miesiącu Samsung wprowadził na rynek nową serię tabletów. To modele bardziej budżetowe, które powinny spodobać się wszystkim tym, którym nie zależy na wygórowanych funkcjach, a tablet będzie im służył raczej do rozrywki czy codziennego, mało wymagającego użytkowania. Teraz Galaxy Tab A9 i Galaxy Tab A9+ trafiły do Polski. Sprawdźmy więc ich ceny.
Nowości od Samsunga. Do Polski wkraczają nowe tablety Galaxy Tab A9

Tablety Galaxy Tab A9 i Galaxy Tab A9+ już w Polsce. Co oferują i w jakiej cenie?

Zanim przejdziemy do tego, co najważniejsze, przyjrzyjmy się specyfikacji tych urządzeń. Na ich globalną dostępność trzeba było czekać ponad miesiąc, bo chociaż Samsung zaprezentował serię pod koniec października, oprócz specyfikacji nie ujawnił żadnych innych szczegółów. Teraz są one już znane, bo seria Galaxy Tab A9 pojawiła się w Polsce.

Czytaj też: Android 14 umożliwi aplikacjom wykrywanie zrzutów ekranu. To pomoże w zwiększeniu prywatności

Galaxy Tab A9 został wyposażony w 8,7-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości 800 x 1340 pikseli i częstotliwości odświeżania 60 Hz.  Napędza go układ Helio G99 wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Plusem jest to, że można pamięć rozszerzyć, bo na pokładzie znalazło się gniazdo na karty microSD. Zestaw aparatów też jest podstawowy – 2-megapikselowa kamerka z przodu i 8-megapikselowa z tyłu. Za zasilanie odpowiada natomiast akumulator 51000 mAh z ładowaniem 15 W.

Drugi model – Galaxy Tab A9+ – oferuje już większy, bo 11-calowy ekran, ale wciąż jest to IPS LCD o rozdzielczości 1200 x 1920 pikseli i tylko trochę wyższej częstotliwości odświeżania wynoszącej 90 Hz. W tym modelu Samsung postawił na układ od Qualcomma, bo znajdziemy tu Snapdragona 695, wspomaganego przez 8 GB RAM i 128 GB pamięci, którą można również rozszerzyć za pomocą karty microSD. Jest też większy akumulator – 7040 mAh, ale z takim samym ładowaniem 15 W. Ulepszony został też aparat przedni i dostajemy jednostkę 5 Mpix. Z tyłu 8-megapikselowy aparat pozostał bez zmian. Oba tablety działają pod kontrolą Androida 13 z nakładką One UI 5.1.1 i dostępne są w opcji Wi-Fi i LTE. Oba na rynku pojawiają się w kolorach ciemnoniebieskim, szarym i srebrnym. 

Czytaj też: OnePlus odkrywa karty. Tak prezentuje się nadchodzący flagowiec producenta

Do wyboru użytkownicy dostają po trzy wersje każdego modelu, różniące się między sobą konfiguracją pamięci oraz obsługiwaną łącznością. W zależności od tego, który wariant wybierzecie, cena jest oczywiście inna. Jednak nawet w najpotężniejszej konfiguracji i w dodatku z obsługą 5G, wciąż mowa o raczej niższej półce cenowej – na serię Galaxy Tab A9 majątku nie wydacie.

Czytaj też: Wiadomości Google po cichu dostały świetną funkcję. Przyda się podczas przesyłania zdjęć

Polskie ceny prezentują się następująco:

  • Galaxy Tab A9 4 + 64 GB (WiFi) – 799 złotych,
  • Galaxy Tab A9 8 + 128 GB (WiFi) – 999 złotych,
  • Galaxy Tab A9 8 + 128 GB (LTE) – 1199 złotych,
  • Galaxy Tab A9+ 4 + 64 GB (WiFi) – 1099 złotych,
  • Galaxy Tab A9+ 8 + 128 GB (WiFi) – 1299 złotych,
  • Galaxy Tab A9+ 8 + 128 GB (5G) – 1599 złotych.