Samsung ogłosił nową funkcję dla swoich smartfonów. Szkoda, że my z niej raczej nie skorzystamy

Południowokoreański gigant mocno idzie w sztuczną inteligencję, czego bezpośrednim dowodem będzie seria Galaxy S24, która swoją premierę zaliczy już za kilka dni. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że dzięki ogłoszonej współpracy z Microsoftem, Samsung zaoferuje użytkownikom swoich smartfonów kolejną inteligentną funkcję, ale niestety – skorzystają z niej tylko nieliczni.
Samsung ogłosił nową funkcję dla swoich smartfonów. Szkoda, że my z niej raczej nie skorzystamy

Fajna ta nowość Samsunga, taka dla nas niezbyt dostępna

Samsung, tak samo jak pozostali technologiczni giganci, mocno skupia się na sztucznej inteligencji. Świadczy o tym ogłoszona właśnie współpraca z Microsoftem, dzięki której będzie można wykorzystywać usługę Copilot do podsumowywania wiadomości tekstowych. Jest jednak pewien problem, który dla nas jest raczej nie do przejścia. Niektórzy mogli już zapomnieć, że Samsung ma w swojej ofercie również laptopy Galaxy Book, które nie są jednak dostępne w Polsce. I tak naprawdę wszystko rozbija się właśnie o dostępność tych urządzeń, bo bez najnowszego Galaxy Book 4 nie ma co liczyć na skorzystanie z ogłoszonej nowości, a szkoda.

Czytaj też: Kiedy sztuka spotyka się z muzyką. Oto grająca ramka na zdjęcia od Samsunga

Żeby móc skorzystać z podsumowywania wiadomości, należy bowiem podłączyć smartfon Galaxy do Galaxy Book 4 za pomocą aplikacji Microsoft Phone Link i jej odpowiednika na smartfonie. Wówczas można używać Copilota do wyszukiwania, czytania i podsumowywania wiadomości na smartfonie, a nawet do automatycznego tworzenia i wysyłania wiadomości z poziomu laptopa. A to wciąż nie wszystko.

Czytaj też: Nie potrzebujesz czekać na ulepszonego Asystenta od Google’a. Wkrótce zastąpi go ChatGPT

Copilot na Galaxy Book 4 będzie mógł śledzić rekomendacje restauracji, o których pisali nam kiedyś znajomi, wyszukiwać w przeglądarce recenzje gości, a także wysłać do kogoś wiadomość z zapytaniem, czy chce się tam z nami udać. Wszystko to odbywać się będzie bez konieczności sięgania po telefon, a przede wszystkim, bez instalowania dodatkowych aplikacji poza tą, przez którą łączą się oba urządzenia.

Czytaj też: Gmail dostaje z pozoru małe ulepszenie, na które jednak wszyscy czekali

Ograniczenie dostępności tej funkcji do Galaxy Book 4 jest bardzo rozczarowujące, zwłaszcza w kontekście rynku, na którym te laptopy w ogóle nie są dostępne. Jest jednak pewien cień szansy, że być może w przyszłości coś się w tej kwestii zmieni. Ogłoszenie firmy wskazuje bowiem, że funkcja na razie jest dostępna tylko do najnowszego modelu Galaxy Book, więc korzystanie z niej na starszych laptopach czy innych laptopach z Windowsem nie jest możliwe. Nie jest natomiast powiedziane, czy w przyszłości także właściciele urządzeń bez logo Samsunga będą mogli sprawdzić działanie tej nowości. Liczę, że tak, bo jeśli chodzi o smartfony Galaxy, tutaj ograniczeń w zasadzie nie ma, bo trzeba mieć tylko model z systemem One UI 1 lub nowszym.