Kolejne telefony Samsunga dostają One UI 6. Teraz przyszła kolej na starsze składaki

Prawie dwa miesiące temu Samsung zaczął wdrażać aktualizację One UI 6 dla swoich urządzeń – zarówno tabletów, jak i laptopów. Oczywiście w pierwszej kolejności dostały ją najnowsze modele i ex-flagowce, choć pośród nich nie zabrakło również smartfonów ze średniej półki. Właściciele starszych składaków modli czuć się nieco pominięci, bo długo musieli czekać na nowy system.
Samsung Galaxy Fold 4

Samsung Galaxy Fold 4

Aktualizacja One UI 6 w końcu trafia na starsze składaki Samsunga

One UI 6 jest autorskim oprogramowaniem Samsunga opartym na Androidzie 14. Zaprezentowana podczas październikowej konferencji nakładka ma zwiększyć komfort użytkowania urządzeń producenta, wprowadzając przy okazji sporo nowych funkcji w zakresie edycji zdjęć i wideo. Jedną z istotniejszych nowości jest Szybki Panel, podzielony na różne sekcje, dający szybki dostęp do najważniejszych narzędzi, ustawień i funkcjonalności. Gigant zadbał o subtelny wygląd oraz dobrą widoczność wszystkich dostępnych tam opcji.

Czytaj też: Na taką zmianę w iPadach czekaliśmy od dawna. Model Pro dostanie świetne ulepszenie

Zgodnie z najnowszym trendem nie zabrakło też funkcji opartych na sztucznej inteligencji, choć znacznie więcej ma pojawić się dopiero w One UI 6.1. Teraz Samsung umożliwił użytkownikom korzystanie z Samsung Studio, czyli wielowarstwowego edytora wideo, który umożliwia łatwe dodawanie tekstu, naklejek i muzyki do osi czasu filmów. Spodoba się to z pewnością wszystkim twórcom działającym w serwisach społecznościowych pokroju TikToka czy Instagrama. Do tego mamy takie narzędzia, jak Photo Remaster i Object Eraser – odpowiadają one za analizę zdjęcia i podsuwanie propozycji dotyczących jego ulepszeń.

W aplikacji Zdrowie też nie zabrakło nowości, takich jak cyfrowy ekosystem zdrowia. Użytkownicy dostali też dostęp do nowego projektu emoji, podglądu zdjęć i filmów w panelu udostępniania, ulepszeń wielozadaniowości, zegara na ekranie blokady czy kolejnych usprawnień przygotowanych specjalnie pod kątem większych i składanych ekranów. Nie można zapominać również o poprawie zabezpieczeń, które odpowiadają za większą niezawodność i gwarantują użytkownikom wyższy poziom bezpieczeństwa.

Czytaj też: Monopol niezbyt się opłaca. Google musi głęboko sięgnąć do kieszeni, by zapłacić za swoją politykę w Sklepie Play

Samsung udostępnia One UI 6 z Androidem 14 stopniowo, zgodnie z opublikowanym jakiś czas temu harmonogramem. Kwalifikujących się do tego urządzeń jest w portfolio firmy całkiem sporo, więc trochę to trwa. Właściciele Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3 nie muszą już jednak czekać, bo Samsung w końcu przypomniał sobie i o nich. Na razie aktualizacje zostały udostępnione w USA, ale to tylko kwestia czasu, aż trafią też do innych regionów, w tym również do Polski. System waży około 3 GB, więc pamiętajcie, by mieć przygotowane miejsce na swoich urządzeniach.

Czytaj też: Kolejne zmiany w iPhone’ach. Tym razem Apple ulepszy aparaty

W kolejnych tygodniach i miesiącach aktualizacji powinni spodziewać się właściciele:

  • Galaxy A13,
  • Galaxy A23 5G,
  • Galaxy A72,
  • Galaxy A14 5G,
  • Galaxy A14,
  • Galaxy Tab A7 Lite,
  • Galaxy A25 5G,
  • Galaxy A04s,
  • Galaxy XCover 5,
  • Galaxy A05s.