Samsung szykuje ważną zmianę dla swojej budżetowej serii Galaxy A

Zwykle skupiamy się na modelach flagowych, które robią największe wrażenie ze względu na wciąż otrzymywane ulepszenia. Nie można jednak zapominać, że innowacje trafiają również na pokład tańszych modeli i Samsung szykuje właśnie taką ważną zmianę dla swoich budżetowych smartfonów Galaxy A.
Samsung szykuje ważną zmianę dla swojej budżetowej serii Galaxy A

Telefony Samsung Galaxy A otrzymają ogromną aktualizację

Pomijając składane Galaxy Z, które są najdroższymi modelami w ofercie Samsunga, południowokoreański gigant wypuszcza flagowe Galaxy S, średniopółkowe Galaxy M i budżetowe Galaxy A. Sięgając po urządzenia z tej trzeciej serii, musimy liczyć się z tym, że producent musi iść na sporo ustępstw, by zaoferować smartfona w odpowiednio niskiej cenie. Z tego powodu modele z niższej półki mają gorsze aparaty, słabsze procesory czy gorsze wyświetlacze. Właśnie, jeśli o ekrany chodzi, do tej pory Samsung stawiał w Galaxy A na panele LCD, które jednak mogą wkrótce pójść w odstawkę i to w jednej z najtańszych podserii.

Czytaj też: Samsung sięgnie do przeszłości. Galaxy S24 Ultra będzie czerpać inspirację ze starego modelu

Galaxy A1x to najtańsze urządzenia południowokoreańskiego giganta, dlatego sięgając po nie, trudno oczekiwać jakichś wygórowanych specyfikacji. Nie oznacza to jednak, że firma nie wprowadza innowacji także w takich smartfonach. Jak donosi serwis The Elec, nadchodzące Galaxy A1x, począwszy od Galaxy A15 porzucą panele LCD na rzecz dużo nowocześniejszych wyświetlaczy.

Czytaj też: Samsung idzie w ślady Apple’a. Galaxy S24 dostaną świetną funkcję

Najbardziej budżetowe telefony Samsunga mają bowiem oferować ekrany OLED, co byłoby naprawdę ogromnym ulepszeniem w stosunku do poprzednich generacji, przekładając się na o wiele lepsze wrażenia z użytkowania. OLED-y zapewniają znacznie wyraźniejszy obraz, większą dokładność kolorów i znacznie lepszy poziom czerni niż panele LCD. W dodatku są bardziej energooszczędne, więc z takiego urządzenia można dłużej korzystać na jednym ładowaniu. Z takich paneli Samsung korzysta nie tylko w swoich najdroższych modelach, ale również w podserii Galaxy A2x.

Czytaj też: Apple przyznaje – iPhone’y 15 mają problem z bezprzewodowym ładowaniem w samochodach. Ale na poprawkę trzeba jeszcze poczekać

Tam OLED-y trafiły jeszcze w tym roku, a pierwszym, który mógł pochwalić się takim ulepszeniem był Galaxy A24 z odświeżaniem 90 Hz. Czy taka sama zmiana czeka nadchodzącego Galaxy A15? Prawdopodobnie pomimo przejścia na OLED Samsung pozostanie przy odświeżaniu 60 Hz, by wciąż utrzymać odpowiednio niską cenę. Jeśli ulepszyłby ten element, klienci musieliby prawdopodobnie wydać na ten model znacznie więcej, a tego raczej producent nie chce. Oczywiście warto pamiętać, że to wciąż jedynie plotka. Premiery budżetowego Galaxy A15 spodziewamy się jednak na początku przyszłego roku, więc w najbliższych tygodniach z pewnością jeszcze o nim usłyszymy.