Apple przyznaje – iPhone’y 15 mają problem z bezprzewodowym ładowaniem w samochodach. Ale na poprawkę trzeba jeszcze poczekać

Choć seria iPhone 15 miała zachwycić klientów, tymczasem, odkąd tylko te modele trafiły na rynek, co i rusz słyszymy o jakichś problemach. Jedne z nich dotyczyły bezprzewodowego ładowania w samochodach BMW. Na szczęście Apple już szykuje poprawkę.
Apple przyznaje – iPhone’y 15 mają problem z bezprzewodowym ładowaniem w samochodach. Ale na poprawkę trzeba jeszcze poczekać

Co z bezprzewodowym ładowaniem nowych iPhone’ów w samochodach BMW?

Jeszcze na początku października w sieci pojawiły się skargi posiadaczy iPhone’ów 15, którzy narzekali na problemy z ładowaniem w samochodach BMW. Nie był to może bardzo powszechny problem, bo do wystąpienia tego błędu trzeba być właśnie właścicielem określonego modelu samochodu i najnowszego iPhone’a. Tak czy inaczej, problem się pojawił, Po tym, jak użytkownicy ładowali swój smartfon przy pomocy podkładki do ładowania bezprzewodowego w samochodach BMW. Po tej czynności zaczęto zauważać, że chip NFC w ich iPhonie 15 działa nieprawidłowo – smartfony wchodzą w tryb odzyskiwania danych z białym ekranem, a NFC przestaje działać po ponownym uruchomieniu urządzenia.

Czytaj też: iPhone 15 Pro powinien zachwycić fanów Apple’a. Tymczasem okazał się porażką

Można sobie wyobrazić, jak bardzo było to problematyczne dla osób korzystających z Apple Pay, którzy w aplikacji portfel natrafiali na komunikat o błędzie „Nie można skonfigurować Apple Pay”. Nie można również zapominać, że to właśnie dzięki łączności NFC działa też cyfrowy kluczyk do samochodu. Nie dość więc, że nie można zapłacić za zakupy, to jeszcze może się zdarzyć, iż nie będziemy mogli wsiąść do własnego auta.

Po prawie miesiącu od pojawienia się pierwszych doniesień na ten temat, Apple w końcu przyznał, że taki błąd występuje i zapowiedział, że zostanie on rozwiązany w aktualizacji oprogramowania. Niestety, nie podano dokładnie, kiedy takowa zostanie udostępniona, a gigant zaznaczył jedynie, iż można się jej spodziewać w tym roku. Co ciekawe, potwierdzenie istnienia usterki pojawiło się zaledwie kilka godzin po wydaniu iOS 17.1, dlatego można się spodziewać, że stosowna łatka pojawi się w iOS 17.1.1 lub iOS 17.1.2. Tak czy inaczej, trzeba jeszcze poczekać.

Czytaj też: Apple Watch dostaje świetną nowość. Spodoba się miłośnikom biegania

Tymczasem w oczekiwaniu na załatanie tego błędu jedynym rozwiązaniem, jakie Apple ma dla swoich klientów, jest tymczasowe zaprzestanie korzystania z bezprzewodowego ładowania w samochodzie. Jeśli zaś chodzi o to, w których samochodach BMW pojawia się ten problem, to niestety trudno wskazać konkretne modele.  Ładowanie bezprzewodowe pojawiło się po raz pierwszy w modelu BMW serii 7 z 2016 roku i od tamtej pory producent umieszczę ja we wszystkich nowych samochodach. Dlatego jeśli macie nowego iPhone’a i auto BMW wyprodukowane po 2016 roku, lepiej zapobiegawczo wstrzymajcie się z ładowaniem. Inaczej możecie mieć spory problem.