Zapachy ściągane z Internetu są odtwarzane za pomocą specjalnych urządzeń, które istnieją w Japonii już od 2005 roku. Są one wyposażone w specjalne nośniki zawierające olejki eteryczne, które mieszają ze sobą w ściśle określonych proporcjach w celu uzyskania zapachu, który zażyczył sobie użytkownik. Jednak to dopiero teraz wymyślono, w jaki sposób można je podłączyć do Internetu.
Testy będą przeprowadzane przez 20 mężczyzn i kobiet. Producenci oddadzą im do dyspozycji telefon komórkowy, za pomocą którego będą oni mogli bezpłatnie i w dowolnej ilości korzystać z danej usługi. Po dziesięciu dniach prób testowane osoby wypełnią ankietę, odpowiadając na pytania, jak i w jakich sytuacjach korzystały z danej usługi, czy urządzenie to jest wygodne w użyciu, oraz co sądzą o jego wzorze i przydatności.
Serwis Mobile Fragrance Communication daje możliwość tworzenia i pobierania różnego rodzaju aromatów, które można połączyć z internetowymi pocztówkami, przesłać bliskim, którzy również są użytkownikami danego serwisu. Można skomponować swoją własną listę zapachów ("Fragrance Playlists"). Pliki są odtwarzane przez telefon komórkowy, a zapachy – na specjalnym urządzeniu, które komunikuje się z komórką za pomocą portu podczerwieni.
Na razie nie wiadomo, jaka będzie cena tego urządzenia. JSL
źródło: www.ntt.com