Seks: Jak często trzeba się kochać, by czuć się szczęśliwym?

Ten temat wzięła na warsztat badaczka z Kanady. Wyniki są zaskakujące!

Większość osób zapewne pomyśli o bardzo dużych liczbach. Tymczasem naukowcy z Kanady doszli do innych wniosków. 

Dr Amy Muise psycholog z University of Toronto-Mississauga przebadała odpowiedzi 30 tys. Amerykanów w różnym wieku obojga płci. W ten sposób doszła do wniosku, że najbardziej optymalne dla poczucie zadowolenie u osób, które są w stałych związkach jest uprawianie seksu raz w tygodniu.

Badania pokazały, że rzadsze zbliżenia niż raz na tydzień nie dają większej satysfakcji, natomiast częstsze niż 1 w tygodniu – już jej nie poprawiają.

Seksuolodzy zawsze unikali odpowiedzi na pytanie, jak często należy uprawiać seks. Twierdzą, że nie ma żadnych norm w tej sprawie. Decydują potrzeby poszczególnych ludzi i nie ma czegoś takiego jak zbyt częste lub zbyt rzadkie uprawianie seksu.

Dr Muise twierdzi jednak, że wiele osób uzależnia swą satysfakcję z życia seksualnego od tego, jak często inni uprawiają seks. Dlatego postanowiła wysondować, jakie jest pogląd w tej sprawie większości badanych. Z jej analiz wynika, że seks raz w tygodniu wystarczy, żeby w tej sferze życia intymnego czuć się usatysfakcjonowanym.

„Pary powinny raczej przedyskutować ze sobą jak częste uprawianie seksu daje im największą zadowolenie, niż wywierać jedynie presję na partnera lub partnerkę, żeby był on jak najczęstszy” – podkreśla dr Muise.