Jakość naszego snu zależy od pozycji, w której zasypiamy i nie tylko…

Sny zależą od pozycji śpiącego, powiedział kiedyś Stanisław Jerzy Lec. Czy to nie jest dobry powód, by jak najlepiej ułożyć się do snu?

Najlepsza pozycja do snu zależy oczywiście od tego, jak się położymy. Jednak jeszcze bardziej od tego, na czym leżymy! Marka SleepMed wprowadziła na rynek materace, które mają za zadanie zapewnić zdrowe i komfortowe podłoże do snu. Wszystko po to, byśmy każdego ranka budzili się wypoczęci i pełni energii. Jest kilka rzeczy, które pomagają dobrze się wyspać, a jedną z nich jest właśnie odpowiedni materac. Pytanie jak go wybrać? Należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, budowę ciała (fizjologiczne krzywizny kręgosłupa), najczęstsze pozycje, w jakich śpimy (na boku, na wznak, na brzuchu) i wielkość łóżka. A najlepiej kupować materac w sprawdzonej firmie, jak na przykład SleepMed, posiadającej produkty antyalergiczne, wykonane z najwyższej jakości materiałów potwierdzonych certyfikatami.

Co wyróżnia materace SleepMed.? Specjalna konstrukcja materaca umożliwiająca zmianę jego twardości w każdej chwili (4 rodzaje twardości). Oznacza to, że materac idealnie dopasowuje się do kształtu naszej sylwetki, zapewniając zdrowy sen. SleepMed ma kilka modeli materaców. Jednym z nich są medyczne materace z pianki, spośród których można wybrać trzy opcje: Comfort, Premium lub Supreme, różniące się między sobą grubością poszczególnych warstw. Dzięki technologii Airforce, polegającej na specjalnym nacinaniu pianki, produkty zapewniają wymianę powietrza, a przez to są zbawieniem dla alergików. Materace te mają też siedem różnych stref twardości, co podtrzymuje kręgosłup i odpowiednio go odciąża. Pianka ta wykazuje też doskonałe właściwości ortopedyczne i przeciwodleżynowe.

W ofercie firmy są też materace SleepMed Hybrid, Premium i Supreme, które podobnie jak modele piankowe, mają warstwę pianki wysokoelastycznej VPPHR i termoelastyczną piankę VitaRest. W tych materacach zastosowano 7-strefową sprężynę typu Multi, która wspiera kręgosłup (ma nawet 2 razy więcej punktów podparcia w porównaniu do tradycyjnych sprężyn) oraz perfekcyjnie dopasowuje materac do sylwetki śpiącego. Efekt? Relaks i odpoczynek dla całego ciała. Poza dobrym materacem warto pamiętać o wietrzeniu sypialni przed zaśnięciem i unikaniu napojów pobudzających wieczorem. Wieczorem odłóżmy też migające ekrany elektroniczne i jeśli pogoda pozwala, pójdźmy na półgodzinny spacer. Relaks można zacząć zanim jeszcze nasze ciało opadnie spokojnie na idealny materac. Czego chcieć więcej? Dobrych snów!