Już wiemy, kiedy Samsung pokaże nam serię Galaxy S24

Samsung najwyraźniej postanowił wprowadzić trochę zmian do swojego dość stałego harmonogramu premier. Po przyspieszeniu debiutu Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5, to samo chce zrobić z przyszłoroczną serią Galaxy S24. Kiedy dokładnie zadebiutują te smartfony?
Galaxy S23

Galaxy S23

Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra pojawią się szybciej niż myśleliśmy

Samsung ma w miarę spójny harmonogram premier, który już w tym roku został nieco zaburzony. Szybciej zobaczyliśmy nowe składaki i wszystko wskazuje na to, że seria Galaxy S także pojawi się wcześniej. Zwyczajowo firma prezentuje flagowce w pierwszym kwartale roku. W tym roku seria Galaxy S23 została zaprezentowana w lutym. Również w lutym, rok wcześniej, debiutowały modele Galaxy S22 i pomijając nieco przyspieszoną premierę Galaxy S21, od dobrych kilku lat Samsung trzyma się lutego.

Czytaj też: Samsung łączy siły z Google. Czy razem uda im się przekonać Apple’a do zmiany zdania?

Podobnie robi w przypadku składaków, a właściwie powinnam napisać, że robił, bo zamiast sierpniowej premiery w tym roku wydarzenie zorganizowano pod koniec lipca. Dlaczego? Oficjalnie nikt się na ten temat nie wypowiedział, ale krążyły słuchy, iż producent chce w ten sposób mocniej odseparować się od iPhone’ów 15. Czy to prawda? Trudno powiedzieć. Wiadomo tylko, że w dość stały harmonogram Samsunga wdarły się znaczące zmiany.

Czytaj też: Ups! Apple wydał aktualizację, a iPhone 15 Pro nadal się przegrzewa

Od jakiegoś już czasu mówi się też, że seria Galaxy S24 podąży śladem swoich składanych „braci” i również zaliczy szybszą premierę. Koreański serwis ET News już kilka tygodni temu opublikował raport, z którego wynikało, że w dzięki brakowi opóźnień w łańcuchu dostaw, południowokoreański gigant będzie w stanie przyspieszyć rozpoczęcie produkcji komponentów go Galaxy S24, by ostatecznie smartfony szybciej trafiły na rynek. W ostatnich tygodniach wiele źródeł potwierdzało te wieści, tak samo, jak SeDaily, kolejny koreański serwis. Rzucił on więcej światła na szczegóły premiery.

Czytaj też: Galaxy Ring każe na siebie długo czekać, ale nie bez powodu

Wcześniej wydawało się, że nawet jeśli premiera odbędzie się w styczniu, to raczej pod koniec miesiąca. Tymczasem teraz mówi się, że wydarzenie Unpacked odbędzie się na początku stycznia, a sama impreza odbędzie się w San Francisco. Będzie to ta sama lokacja, gdzie w tym roku prezentowano serię Galaxy S23, a więc godzinę drogi od siedziby Apple’a w Cupertino. Podczas premiery zobaczymy trzy modele – Galaxy S24, Galaxy S24+ i galaxy S24 Ultra. Co prawda poprzednie plotki wspominały też o inteligentnym pierścieniu Galaxy Ring, ale te informacje wydają się już nieaktualne. Teraz czekamy już tylko na flagowe smartfony i ulepszenia, jakie ewentualnie ze sobą przyniosą.