Sierpniowy „Focus Historia” z dwiema okładkami i książką w prezencie!

W poniedziałek 21 lipca ukaże się nowy numer miesięcznika „Focus Historia”. Wydanie ma dwie okładki – na początku i końcu magazynu. Przy ich projektowaniu wykorzystano kolorowane zdjęcia z Powstania Warszawskiego, ilustrujące życie cywilów w oblężonej stolicy.

W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego redakcja przybliża losy warszawiaków, na których historycy i dziennikarze do tej pory nie zwracali należytej uwagi – cywilów. W sierpniu 1944 roku nie wszyscy mieszkańcy stolicy chwycili za broń. Obok powstańców w mieście pozostały setki tysięcy uwięzionych cywilów, którzy usiłowali prowadzić normalne życie.

W nowym numerze odpowiadamy m.in. na pytania, jak wyglądało życie warszawiaków w zrujnowanym mieście, czy pod osłoną walk doszło do szabru na masową skalę, oraz przytaczamy powstańcze anegdoty. 

Zobacz SPIS TREŚCI nowego numeru Focus Historia!

W „Wydziale śledczym” Jerzy Diatłowicki opisuje szarą eminencję PRL-u – generała Milewskiego, którego bał się nawet Wojciech Jaruzelski oraz inni partyjni prominenci. Gen. Milewski był zamieszany m.in. w śmierć ks. Popiełuszki. Przez lata był nietykalny, ponieważ potrafił przekonać swych oponentów, że stoją za nim radzieckie służby. Czy rzeczywiście tak było?

Do każdego najnowszego numeru „Focusa Historia” będzie dołączona jedna z 24 różnych książek z serii „Focus Poleca”. Cała seria w przystępny sposób opisuje ciekawe zjawiska i wydarzenia: mafię, szpiegów, słynne śledztwa, bitwy, które zmieniły bieg historii, seks-afery, oblicza i sekrety PRL-u.

Sierpniowy numer „Focusa Historia” będzie dostępny w sprzedaży m.in. z tymi książkami:


Informacje o numerze 8/2014:

Pierwszy dzień sprzedaży: 21 lipca 2014 r.

Objętość: 92 stron.

Cena: 7,99 zł