Śledztwo w sercu huraganu

W najnowszej powieści „Kolekcjoner” bestsellerowej autorki Alex Kavy agentka Maggie O’Dell znalazła się w samym centrum szalejącego na Florydzie huraganu. W tej nietypowej sytuacji prowadzi niezwykle trudne śledztwo. Zmaga się nie tylko z żywiołem, ale także z brakiem zainteresowania miejscowych służb, które mają na głowie ważniejsze sprawy, kiedy zbliża się huragan. Książkę będzie można kupić od 23 marca.

Na Florydę nadciąga potężny huragan. Tymczasem straż przybrzeżna podczas rutynowej kontroli wyławia z oceanu pojemnik ze starannie owiniętymi częściami ludzkiego ciała. Śledztwo ma prowadzić doświadczona agentka Maggie O’Dell, która ścigając przestępców, zagłębiała się w najbardziej mroczne i przerażające zakamarki ludzkiego umysłu. Jednak nawet ona nie była przygotowana na to, z czym miała się zmierzyć teraz. Tors, stopa, trzy ręce… Kto i w jakim celu precyzyjnie odcinał części ciała? Czy ktoś mógł być tak szalony, by je kolekcjonować?

Gdy miejscowe służby walczą z żywiołem, Maggie O’Dell prowadzi dochodzenie w sprawie makabrycznego znaleziska. W tym samym czasie prowadzone jest inne śledztwo przez specjalistę od chorób zakaźnych pułkownika Benjamina Platta. W miejscowym szpitalu, w którym leczeni są żołnierze powracający z misji w Afganistanie, szerzy się śmiertelna choroba o nieznanej etiologii. Pułkownik Benjaminn Platt oraz agentka Maggie O’Dell odkrywają, że sprawy ludzkich szczątków i groźnej infekcji wśród żołnierzy są ze sobą powiązane. Nadciągający znad Kuby potężny huragan, który według prognoz ma spustoszyć całą Florydę, sprawia, że z każdą chwilą jest coraz mniej czasu na rozwiązanie makabrycznej zagadki.

Alex Kava to amerykańska pisarka z polskimi korzeniami. Jest autorką bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Przez piętnaście lat pracowała w reklamie i public relations. W 1996 roku zrezygnowała z etatowej pracy, chcąc w pełni oddać się pisaniu. W swoich powieściach wprowadza czytelników w świat mrocznych, tajemniczych zbrodni popełnianych z największym okrucieństwem. Jej powieści są podbudowane rzetelną wiedzą psychologiczną, a także znajomością procedur policyjnych, co dodaje im wiarygodności. Choć są fikcją literacką, często impulsem do ich napisania były prawdziwe wydarzenia. Kava nie ukrywa, że najbardziej fascynuje ją granica między dobrem i złem oraz to, do czego człowiek jest zdolny, kiedy znajdzie się w sytuacji ekstremalnej. Jej książki są wydawane w 24 krajach świata i w wielu znajdują się na listach bestsellerów. Thrillery „Dotyk zła” i „Czarny Piątek” były bestsellerami również w Polsce.