“Small talk nie przybliży cię do rozmówcy”. 7 pytań, które warto zadać na pierwszej randce

Coraz więcej ludzi szuka drugiej połówki w internecie. Gdy dochodzi do pierwszej randki często jesteśmy zagubieni. O co pytać, by lepiej poznać potencjalnego partnera?
“Small talk nie przybliży cię do rozmówcy”. 7 pytań, które warto zadać na pierwszej randce

Randkowaniem w internecie zajęli się już naukowcy. Ich badania i wnioski wskazują, jak postępować, by doprowadzić sprawę do szczęśliwego końca.

Jak radzą Joanne Frost i Dan Ariely z Duke University, nie powinniśmy się bać trudnych pytań ani kontrowersyjnych tematów. Nudny small talk nie przybliży cię do rozmówcy tak jak ożywiona dyskusja.

O co pytać? Oto kilka podpowiedzi:

1. Jaki błąd życiowy sprawił, że nauczyłeś się najwięcej?

2. Z iloma osobami byłaś/eś w związku?

3. Jaka jest twoja najciekawsza fantazja seksualna?

4. Kiedy ostatni raz się z kimś rozstałeś?

5. Czy jesteś nosicielem jakichś chorób przenoszonych drogą płciową?

6. Złamałeś komuś serce?

7. Co sądzisz o aborcji?

Taka rozmowa to okazja, by o potencjalnym partnerze dowiedzieć się jak najwięcej: zobaczyć jego reakcje, poznać emocje, jakie budzą w nim trudne tematy. Warto też mieć z tyłu głowy, że nie musimy zgadzać się we wszystkim.

– Zamiast gonić za ideałem, który nie istnieje, lepiej być z kimś, kto jest wystarczająco dobry – mówi dr Konrad Maj i przestrzega: – Wiele osób ma objawy FOMO (fear of missing out, czyli strach przed tym, że ominie nas coś ważnego – przyp. red.). To poczucie, że coś nam umknie, że gdy nie będziemy online, pojawi się ktoś lepszy, ładniejszy, fajniejszy. To może prowadzić do uzależnienia od randkowania i przeszkodzić w zbudowaniu związku.

Więcej w naszym walentynkowym raporcie „Jak znaleźć partnera w sieci” Agnieszki Fiedorowicz (Focus, luty 2018). Naukowcy tłumaczą, jak się do tego zabrać, by nie popełnić błędów i uniknąć rozczarowań.