SmartGPS – wprowadza nowe „sprytne” nawigacje GPS

Jeżeli jednak od urządzenia GPS użytkownik oczekuje jedynie funkcji związanych z nawigacją i nie potrzebuje dodatkowych „wodotrysków” w postaci odbiornika TV, portu Bluetooth czy FM transmitera to w ofercie SmartGPS znajdzie najnowsze 5. calowe urządzenie, SG700, które z pewnością spełni jego oczekiwania. SmartGPS SG700 wyposażony jest w wysokoczuły, 42 kanałowy odbiornik GPS oraz szczegółową mapą Polski. Zainstalowane oprogramowanie do nawigacji MapaMap zawczasu ostrzeże nas przed przekroczeniem prędkości czy stojącym na drodze fotoradarem. Znajdziemy tam również bogatą bazę ponad 200 tysięcy obiektów POI. SG700 oferuje wyjątkowo stabilny uchwyt samochodowy oraz dużą pamięć wewnętrzna 2 GB. Za cały zestaw, gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka, należy zapłacić jedynie 299 złotych (z VAT).

Producent nawigacji SmartGPS wprowadza na Polski rynek dwa nowe modele urządzeń GPS z 5 calowymi ekranami. Nowe modele: SG700 oraz SG735 przeznaczone są zarówno do nawigacji samochodowej jak również do turystyki pieszej i rowerowej.

Urządzenia marki SmartGPS to tak zwana średnia i najwyższa „półka” urządzeń do nawigacji samochodowej. Nawigacje wyróżnia bardzo estetyczne i trwałe wykonanie oraz nowinki techniczne, rzadko spotykane w konkurencyjnych produktach tej klasy.

Najbardziej rozpoznawalnym, na polskim rynku urządzeniem tej marki, jest SmartGPS SG760 VISION, który jako jedyne urządzenie do nawigacji posiada również wbudowany odbiornik TV. Za jego pomocą użytkownicy mogą nie tylko nawigować, ale także oglądać kilka programów telewizyjnych takich jak: Polsat, TVN, TVP1, TVP2 oraz pozostałe kanały bezpłatnie nadawane w Polsce.

”Wypasiony” SmartGPS SG735

Na tegoroczne wakacje SmartGPS wprowadza do swojej oferty kolejne urządzenia do nawigacji, charakteryzujące się dużymi ekranami o przekątnej 5 cali. Pierwsze z nich to SmartGPS SG735, wyposażony w ultraszybki procesor 533 MHz oraz 128 MB pamięci operacyjnej zapewniającej możliwość płynnej obsługi nawet najbardziej szczegółowej mapy. Urządzenie jest bogato wyposażone, zawiera odtwarzacz video, odtwarzacz muzyki, przeglądarkę zdjęć oraz takie dodatki jak kalkulator, kalendarz, notatnik oraz pakiet kilku gier. To jednak nie wszystkie udogodnienia, SG735 posiada także wbudowany FM Transmiter, czyli moduł, który umożliwi bezprzewodowe połączenie urządzenia GPS z systemem audio zamontowanym w samochodzie, dzięki czemu komunikaty głosowe z nawigacji oraz dźwięki z odtwarzanych filmów i muzyki będą słyszalne przez głośniki samochodowe. Dodatkowo urządzanie posiada także port Bluetooth, który w połączeniu z telefonem komórkowym zamieni urządzenie GPS w zestaw głośnomówiący.

SmartGPS SG735 oferowany jest na rynku z kilkoma rodzajami map w tym ze szczegółową mapą Polski „MapaMap TOP”, Automapą, GPMapą oraz mapami 44 krajów Europy dostępnymi razem z produktem MapaMap Travel Europa. Szczególnie godną polecenia mapą jest MapaMap TOP, która oprócz szczegółowej samochodowej mapy Polski oferuje także ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne oraz dane o ukształtowaniu terenu, które to informacje umożliwiają wykorzystanie tego urządzenia GPS nie tylko jako pomocy w nawigacji samochodowej, ale także jako mapy do turystyki pieszej i rowerowej. Sugerowane ceny detaliczne urządzenia zależą oczywiście od zainstalowanej mapy, ale z opisaną powyżej MapąMap TOP, SmartGPS SG 735 można zakupić za 399 złotych, co nie jest wygórowaną ceną za tak bogato wyposażony GPS.

Ekonomiczny SmartGPS SG700