Soniczna szczoteczka dla dzieci 0-3 lat – czym się kierować podczas zakupu?

Zastanawiasz się, jakie cechy powinna posiadać szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku 0-3? Czy będzie ona dla nich bezpieczna? Czym należy kierować się podczas zakupu takiego urządzenia? Jak właściwie działa szczoteczka soniczna? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w naszym artykule.
Soniczna szczoteczka dla dzieci 0-3 lat – czym się kierować podczas zakupu?

Szczoteczka soniczna to urządzenie przeznaczone do skutecznej i zarazem bezpiecznej higieny jamy ustnej. Mimo tego, że znajduje się w grupie szczoteczek elektrycznych, to wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Mhz. Podczas jej pracy cząsteczki wody, śliny i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego zjawiska mikrobąbelki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, pozbywając się płytki bakteryjnej, osadów i resztek pokarmowych. Warto dodać, że drgania generowane przez główkę czyszczącą o podłużnym kształcie trafiają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają osadów mechanicznie. To pozwala na zachowanie pełnego bezpieczeństwa zębów oraz dziąseł.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne pracują z prędkością do 96 000 ruchów na minutę, dzięki czemu usuwają spore ilości bakterii. Zazwyczaj wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu (np. codzienny, wybielający, polerujący, delikatny, do masażu dziąseł itd.), wydajną baterię, końcówki wymienne dostępne w zestawie (standardowa, wybielająca, ortodontyczna itp.) oraz funkcje zwiększające komfort użytkowania (czasomierze, czujniki, wskaźniki). Po szczoteczkę soniczną może sięgnąć właściwie każdy, choć najczęściej polecana jest użytkownikom aparatów ortodontycznych, posiadaczom koron oraz implantów, a także osobom posiadającym wrażliwe zęby i dziąsła.

Cechy szczoteczki sonicznej dla dzieci 0-3 lat

Czy dzieci mogą stosować szczoteczki soniczne? Oczywiście, że tak! Szczoteczki soniczne to urządzenia rekomendowane nie tylko dorosłym. Popularne marki posiadają w swojej ofercie również modele dedykowane tym maluchom, u których pojawiają się pierwsze ząbki. Warto jednak pamiętać, że na samym początku przygody dziecka ze szczotkowaniem zębów niezbędna będzie asysta rodziców. Jaka powinna być więc szczoteczka soniczna dla dziecka? Z pewnością musi posiadać odpowiednio mniejszą główkę czyszczącą, która została dopasowana do dziecięcej jamy ustnej i posiada delikatne włókna, które nie podrażnią dziecięcych dziąseł. Oprócz tego maksymalna prędkość pracy w szczoteczkach sonicznych dla dzieci nie powinna przekraczać 62 000 ruchów sonicznych na minutę. Nie zapominajmy
o jeszcze jednym ważnym aspekcie. Aby szczoteczka soniczna dla dzieci zachęcała do systematycznego mycia zębów, powinna wyróżniać się atrakcyjnym designem.

Czym kierować się podczas zakupu szczoteczki sonicznej dla dzieci 0-3 lat?

Szykujesz się do zakupu szczoteczki sonicznej dla dziecka 0-3 lat? Nie wiesz, na co warto zwrócić uwagę? Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna posiadać tryby pracy dopasowane do dziecięcych potrzeb oraz poziomu wrażliwości jamy ustnej w tym wieku. Urządzenia przeznaczone dla najmłodszych nie powinny pracować z taką samą prędkością jak urządzenia dla dorosłych, gdyż mogą uszkodzić delikatne szkliwo zębowe oraz wrażliwe dziąsła. Przykładem takiego typu urządzenia jest np. szczoteczka soniczna Smilesonic Kids, której dokładny opis znajdziemy na stronie https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/

Bardzo ważna jest także obecność funkcji zapewniających komfort użytkowania. Dzięki specjalnym timerom nasza pociecha nie musi samodzielnie pilnować czasu mycia zębów. Szczoteczka sama zasygnalizuje upływ dwóch minut, a co pół minuty poinformuje
o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. W niektórych modelach szczoteczek sonicznych dla dzieci znajduje się czujnik siły nacisku, który przestrzega przez zbyt mocnym dociskaniem główki czyszczącej do powierzchni zębów.

Warto pochylić się również nad zestawem, w którym znajduje się szczoteczka soniczna dla dzieci. Mogą być w nim obecne przydatne gadżety, np. etui podróżne, a oprócz tego końcówki wymienne (koniecznie z delikatnymi włóknami!). Ostatnia kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to atrakcyjny, bajkowy design, zachęcający do szczotkowania ząbków z uśmiechem na twarzy.

Lokowanie produktu: Smilesonic