SPORE™ wydarzenie!

Ewolucji nie da się zatrzymać! Oczekiwanie na nowe dzieło Willa Wrighta dobiegło końca – gra jest już w sprzedaży.

Od dzisiaj na półkach sklepowych w całym kraju można znaleźć grę SPORE, przeznaczoną na komputery PC i Mac. Nowa produkcja jest również dostępna w sklepie internetowym www.eastore.pl. Dodatkowo, w Empiku można kupić ekskluzywną Edycję Kosmiczną, zawierającą dwie dodatkowe płyty DVD z filmami dokumentalnymi (Jak powstawało SPORE oraz Jak stworzyć lepszego stwora), 120-stronicowy album wydany w twardej oprawie z grafikami koncepcyjnymi, 100-stronicowy „Kosmiczny Przewodnik” oraz plakat.

– Zabawa w SPORE rozciąga się na przestrzeni milionów lat. Wszyscy cieszymy się, że nareszcie oddajemy grę w Wasze ręce  – powiedział Will Wright, główny projektant w studiu Maxis. – Już nie możemy się doczekać, aż zobaczymy światy, które stworzycie.

– SPORE to niesamowicie wciągająca rozrywka – powiedział Frank Gibeau, prezes marki EA Games. – Will Wright chciał oddać graczom kontrolę nad ich własnymi wszechświatami, łącząc rozwój cywilizacji z projektowaniem i publikowaniem dzieł w internecie.

Gra SPORE została wydana na komputery PC i Mac* w polskiej wersji językowej. Lokalizacja gry była dużym wyzwaniem, ponieważ twórcy zawarli w nazwach przedmiotów i częściach ciała stworzeń dużą dozę specyficznego humoru. Przełożenie tego na język polski, bez utraty specyfiki nazw było wielką kreatywną pracą. Słowa musiały dobrze brzmieć i nabrać polskiego znaczenia. Dodatkowym utrudnieniem, z jakim musiała zmierzyć się ekipa lokalizacyjna, był trwający w Stanach Zjednoczonych strajk scenarzystów. Spowalniał on powstawanie gry i spowodował opóźnienia w dostarczaniu kolejnych partii materiału do tłumaczenia do Polski. Kolejnym wyzwaniem okazał się zawarty w grze generator nazw, tworzący nowe określenia przedmiotów i stworzeń poprzez łączenie różnych słów. Polscy tłumacze i testerzy pracowali nad tym, aby generator był w miarę logiczny, a nazwy, które tworzy – śmieszne. Spolszczeniem gry SPORE zajmowało się w sumie 7 osób, które pracując od lipca 2007 roku, przełożyły na język polski ponad 350 tys. słów! Proces ten trwa do tej pory, ponieważ twórcy wciąż wprowadzają zmiany i udoskonalenia w grze, które przekładają się na polską wersję językową.

Ta wyczekiwana z niecierpliwością, przez graczy produkcja, będąca nowym dziełem twórców serii gier The Sims™, umożliwi każdemu wykreowanie własnego świata, od organizmu jednokomórkowego aż do podboju kosmosu. Dzięki SPORE, z łatwością będzie można stworzyć każdy aspekt rzeczywistości – począwszy od istot, poprzez maszyny, a skończywszy na budowlach.

Najważniejsze cechy gry

STWÓRZ własny wszechświat – przeprowadź gatunek przez wszystkie niebezpieczeństwa praoceanu, by ostatecznie skończyć na intergalaktycznych wojażach.POKIERUJ stworem w trakcie pięciu etapów gry – przetrwają najsprytniejsi, a każda decyzja ma konsekwencje dla dalszych pokoleń i ostatecznie przyczyni się do losu Twojej cywilizacji.PRZEMIERZAJ galaktyki pełne innych graczy – czy Twoje stwory podbiją wszechświat? A może ukochana planeta zostanie spustoszona przez obcą rasę?PUBLIKUJ swoje kreacje – wszystko, co tworzysz jest udostępniane innym graczom i vice versa. W grze poznasz masę stworów i odwiedzisz niesamowite miejsca.

Metryczka produktu

Platformy: PC, MacPremiera: 5 września 2008Producent: MaxisWydawca: EAKlasyfikacja PEGI: 12+

*POŁĄCZNIE Z INTERNETEM wymagane do zabawy w sieci i korzystania z funkcji online.

Więcej:cywilizacje