Spotkania Klubu Focusa

W tym roku miesięcznik „Focus” obchodzi 15 urodziny. Z tej okazji redakcja zaprasza czytelników na spotkania “Klubu Focusa”. Będą się one odbywały w salonie Empik, przy ul. Marszałkowskiej 116/122 w Warszawie

Pierwsze spotkanie KLUBU FOCUSA

Data: 9 marca /wtorek/, godz. 18:00
Miejsce: scena w empiku /1 piętro/, przy ul. Marszałkowskiej 116/122.
Formuła: spotkanie otwarte dla publiczności. Gość + gospodarz.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 marca br. o godz. 18.00. Gościem będzie znany i lubiany popularyzator historii Bogusław Wołoszański, autor programu telewizyjnego „Sensacje XX wieku”, twórca wielu książek historycznych oraz powieści sensacyjnych, felietonista „Focusa Historia”.

Tematem jego spotkania z czytelnikami w empiku będą relacje polsko-rosyjskie na przestrzeni wieków. W tym roku przypada kilka rocznic, niezwykle ważnych wydarzeń. W 1610 roku miała miejsce np. bitwa pod Kłuszynem, w której oddziały hetmana Stanisława Żółkiewskiego rozbiły czterokrotnie większą armię kniazia Dymitra Szujskiego. W efekcie tej wiktorii Polacy zdobyli Moskwę i pozostali w niej do 1612 roku. W 1920 roku zakończyła się wojna polsko-rosyjska – jej najbardziej dramatycznym momentem była Bitwa Warszawska, uważana za jedną z najważniejszych potyczek XX wieku. To dzięki polskiej armii komunizm nie rozlał się na Zachód. Rok 1940 większości Polaków kojarzy się jednoznacznie: ze zbrodnią katyńską. Wiosną tego roku z rąk siepaczy NKWD poniosło śmierć ponad 15 tysięcy polskich oficerów.

Wstęp na spotkania “Klubu Focusa” jest bezpłatny.

Jeśli nie możesz pojawić się na spotkaniu osobiście a bardzo chcesz zadać jakieś pytanie panu Bogusławowi – zostaw je w komentarzu. Najciekawsze zadamy w imieniu czytelników.

Bogusław Wołoszański – pisarz i scenarzysta, autor programów i widowisk telewizyjnych, z których największy rozgłos zdobyły “Sensacje XX wieku”, audycji radiowych. Napisał dwadzieścia książek historycznych, z których wszystkie stały się bestsellerami. W 2006 roku zrealizował, jako scenarzysta i producent,  13-odcinkowy fabularny serial telewizyjny “Tajemnica Twierdzy szyfrów”, zakupiony przez telewizje Węgier, Słowacji, Szwecji i Japonii. Obecnie belgijskie Wydawnictwo “Jourdan” wydało trzy książki sprzedawane w księgarniach belgijskich, francuski i kanadyjskich”