Tegoroczne zawody startują w poniedziałek, 28 września w południe. Podobnie jak w zeszłym roku pojawią się zadania dotyczące obliczeń w dużej skali i przetwarzania wielkich zbiorów danych. W pierwszym etapie, który rozegra się przez stronę internetową zawodów: http://potyczki.mimuw.edu.pl, do rozwiązania będzie 12 zadań w pięciu rundach. Ostatnia runda kończy się w niedzielę 4 października o północy.

Dwudziestu najlepszych zawodników awansuje do finału, który odbędzie się 13 grudnia w Warszawie.

W tegorocznej edycji amatorzy programowania spróbują ponownie swoich sił w obliczeniach rozproszonych. Do dyspozycji będą mieli moc obliczeniową nawet stu komputerów. W ten sposób uczestnicy będą mogli poczuć się jak programiści największych firm informatycznych, takich jak Google i Facebook, w których wykorzystywanie tysięcy komputerów do obliczeń jest na porządku dziennym.

Każdego roku Potyczki Algorytmiczne przyciągają około 2000 uczestników, co czyni je największym polskim konkursem programistycznym. Partnerem Potyczek Algorytmicznych 2015 jest firma Google, która dla zwycięzców ufundowała atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz ponad 300 koszulek.

Więcej informacji na stronie: potyczki.mimuw.edu.pl