Sukces Pisany Szminką stworzył Aleję Ludzi Zmieniających Świat

Dobiega końca jubileuszowa edycja konkursu Sukces Pisany Szminką. Symbolicznymi statuetkami tegorocznej edycji stały się nowo posadzone graby pospolite, tworzące teraz Aleję Ludzi Zmieniających Świat na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Od piętnastu lat konkurs ten nagradza przedsiębiorcze Polski, a także liderów i liderki działających na rzecz równości, różnorodności oraz włączania.
Sukces Pisany Szminką stworzył Aleję Ludzi Zmieniających Świat

Na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Sukces Pisany Szminką stworzył Aleję Ludzi Zmieniających Świat

Piętnasta edycja konkursu Sukces Pisany Szminką była w tym roku naprawdę wyjątkowa przez wzgląd na jubileusz. Choć w kilkunastoletniej historii tego przedsięwzięcia wręczono już 165 statuetek, te przyznane w zeszłym i tym roku naprawdę się wyróżniają, bo przetrwać mają wiele dziesięcioleci, a ich widokiem cieszyć mogą oczy wszyscy odwiedzający Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Chcemy, żeby stworzona przez Sukces Pisany Szminką Aleja Ludzi Zmieniających Świat była wieczną pamiątką sukcesów laureatek i laureatów naszego konkursu. Jest to miejsce symboliczne, do którego będziemy powracać, by wspominać te osiągnięcia. Zależało nam na tym, aby Aleja powstała w miejscu historycznym i aby tę historię tworzyć dalej razem. Z tego miejsca chciałabym podziękować panu Pawłowi Jaskanisowi i Ani Auksel-Sekutowicz, bo bez nich ten projekt nie byłby możliwy – mówi Olga Kozierowska, prezeska Sukcesu Pisanego Szminką.

W tegorocznej edycji aż 90 ekspertów i ekspertek zaangażowanych było w wybór grona finałowego i zwycięzców konkursu. Zgłoszeń też było rekordowo dużo, bo przyjęto ich ponad 140 w sześciu kategoriach otwartych. Łącznie zaś przyznano 15 statuetek, choć nie były to zwyczajne nagrody. Od ubiegłego roku ich rolę pełnią bowiem drzewa, które tworzą Aleję Ludzie Zmieniających Świat na terenie kompleksu pałacowo-ogrodowego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Obecnie aleja składa się z 29 grabów pospolitych – 14 posadzonych w ramach XIV edycji konkursu i 15 w XV edycji. Dokładną lokalizację Alei Ludzi Zmieniających Świat można sprawdzić w aplikacji.

Wsparcie ofiarodawców w formie ufundowania drzew w naszym ogrodzie jest dla nas bardzo ważne, a dla samych instytucji jest to niepowtarzalna pamiątka ważnych wydarzeń czy jubileuszy. Cieszymy się, że to właśnie w naszym historycznym ogrodzie powstała Aleja Ludzi Zmieniających Świat i tym samym możemy być częścią tej inicjatywy – mówi Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.