Świat po polsku z Tłumaczem Google

Aplikacja Tłumacz Google zyskała nową, praktyczną funkcję – potrafi w mgnieniu oka przetłumaczyć dowolny napis z języka angielskiego na polski i odwrotnie.

Tłumacz Google potrafi już w mgnieniu oka przetłumaczyć dowolny napis z języka angielskiego na polski i odwrotnie. W ten sposób osoby, które nie znają języka obcego z łatwością będą mogły zrozumieć treść tablicy informacyjnej, znaku ulicznego, listy zakupów czy opisu przycisków na dowolnym urządzeniu. Wystarczy uruchomić aplikację Tłumacz Google na Androida lub iOS, wybrać tryb aparatu i skierować telefon na dowolnie wybrany napis, np. menu.

Czytaj więcej: SKYPE CHCE PRZEŁAMAĆ BARIERY JĘZYKOWE

Tłumacz Google obsługuje w tym trybie (tłumaczeni z i do angielskiego) już 26 języków – ich listę można znaleźć na stronie. Funkcja będzie bardzo użyteczna za granicą, więc istotny jest fakt, że nie wymaga dostępu do sieci. 

W przypadku, gdy użytkownik chce przetłumaczyć napis z języka obcego na język inny niż polski lub angielski, może użyć trybu aparatu, w którym wykona zdjęcie i zaznaczy tekst, którego treść chce poznać. Tłumacz Google skorzysta z mocy obliczeniowej chmury, by po chwili pokazać tłumaczenie.

Krótki film prezentuje nową funkcję natychmiastowego tłumaczenia:

W najnowszej wersji Tłumacza Google usprawniony został tryb konwersacji – dzięki niej można korzystać ze smartfona jak z “uniwersalnego tłumacza” niczym ze Star Treka i rozmawiać z osobą nie znającą języka polskiego. Wystarczy wybrać odpowiednią parę językową (np. polski – hiszpański) i ikonkę mikrofonu.

Aplikacja Tłumacz Google w wersji 4.0. z trybem natychmiastowego tłumaczenia jest dostępna w Google Play i App Store. Będzie ona dostępna dla wszystkich polskich użytkowników w ciągu kilku najbliższych dni.