Twoim przewodnikiem w świątecznym autocoachingu będą trzy ważne pytania, które warto sobie zadać, aby wieść spełnione i szczęśliwe życie. Odpowiedzi na nie są przełomowymi punktami wyboru, w których możesz dokonać zwrotu w swoim życiu.

Pytanie 1: Czy zazwyczaj czujesz się autentyczny i spójny, zachowujesz się w sposób swobodny, nieskrępowany lękiem przed oceną?

Trafnie zauważa Wiesław Łukaszewski, że „wiele rzeczy robimy, bo sądzimy, że oczekują tego inni, wiele rzeczy robią inni, bo sądzą, że oczekujemy tego my”.  Odwaga bycia tak jak naprawdę czujemy, to dar dostępny nielicznym. Jak pokazują badania, zaledwie 2 procent Polek nigdy nie udaje, że są bardziej pewne siebie niż  w rzeczywistości. Większość z nas zakłada maskę zewnętrznej pewności siebie, która pomaga nam osiągać sukcesy, ale poczucie spełnienia, wewnętrznego szczęścia i zadowolenia z siebie możemy odnaleźć dopiero w zbudowaniu prawdziwej wewnętrznej pewności siebie. Kiedy ją rozwiniemy, będzie z nas emanować naturalnie i bez wysiłku, bez najmniejszej konieczności udawania czegokolwiek.

Wierzę, że tam, gdzie kończą się nasze oczekiwania wobec samych siebie, wobec spełniania oczekiwań innych, tam zaczynają się cuda: autentyczność, spójność, swoboda i spontaniczność wyrażania siebie takiej jaka w rzeczywistości jestem.

Praktyka rozwojowa:

Dokonaj autodiagnozy w skali 1-10. Co może pomóc ci przesunąć się o jeden stopień w kierunku bycia bardziej autentycznym i spójnym?