Światłowody kontra rak [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o nowej, polskiej metodzie diagnozowania raka piersi.
Światłowody kontra rak [AUDYCJA]

Samo wykrycie raka piersi – choć bardzo ważne – jest dopiero początkiem walki o zdrowie i życie pacjentki. Aby najlepiej dopasować terapię, lekarze muszą dokładniej zbadać komórki nowotworowe. W tym celu niezbędna jest biopsja, czyli nakłucie zmiany i pobranie próbki, badanej następnie w laboratorium. Jednak polska firma ma pomysł na uproszczenie tego procesu i chce w tym celu wykorzystać najnowsze technologie światłowodowe.

Na czym polega nowa metoda diagnostyki raka piersi? I jaką rolę w jej powstaniu odgrywają fundusze unijne? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Mateusz Sagan, dyrektor rozwoju i członek rady nadzorczej SDS Optic sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz dr Zygmunt Krasiński, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o telemedycynie, polskich innowacjach medycznych, badaniach genetycznych, finansowaniu polskich innowacji i technologiach w kardiologii.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 30 czerwca o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!