Szkoła przyszłości – jak uczyć fajnie i skutecznie? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o nowoczesnych pomysłach na edukację.

Polska szkoła potrzebuje reformy – o tym mówi się od dawna, zwłaszcza w okresie kampanii wyborczej. Jednak politycy najczęściej sprowadzają to do kwestii typu “czy gimnazja należy zlikwidować”. Chodzi jednak o coś więcej – by edukacja była dopasowana do nowych czasów, skuteczna i zarazem atrakcyjna. Jak więc powinna wyglądać i jaką rolę odgrywają w niej najnowsze technologie? Żeby o tym porozmawiać, zaprosiłem do studia Ewę Krupę, dyrektor Fundacji Orange i Jacka Siadkowskiego, grywalizatora i prezesa Fundacji HIGHLIGHT/inaczej.

Będziemy mówili m.in. o nowym projekcie Fundacji Orange na rzecz świetlic szkolnych – MegaMisja. W jego pilotażowej fazie weźmie udział 50 świetlic (zgłoszenia można nadsyłać do 16 października), a docelowo ma objąć kilkaset szkół z całej Polski. Oto krótki film wyjaśniający ideę projektu:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o nowych technologiach w edukacji, e-podręcznikach, otwartych zasobach edukacyjnych, grywalizacji, kompetencjach cyfrowych młodzieży, bibliotekach 2.0 i naukolatkach.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 3 października po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Pełny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!