Sztuczna inteligencja w grze – druga edycja turnieju CodeCraft

Turniej online CodeCraft przyciągnął w pierwszej, trwającej obecnie, edycji ponad 850 programistów i studentów informatyki z całej Polski. Wirtualne rozgrywki odbywają się na różnorodnych planszach, a uczestnicy piszą sztuczną inteligencję, która kieruje ruchami golemów i rycerzy zakonu kryształu. Starcia graczy można oglądać na żywo lub skorzystać z powtórek meczów. Dostęp do nich mają nie tylko gracze, ale wszyscy odwiedzający platformę codearena.pl.

1 września rozpocznie się druga edycja turnieju CodeCraft, konkursu dla programistów
i studentów informatyki. Pojawią się nowe elementy planszy, a nagroda główna to 3000zł.

– Możliwość bieżącej obserwacji rozgrywek pozwala na śledzenie postępów uczestników turnieju i gromadzenie pomysłów na rozwijanie własnego algorytmu – mówi Adam Bicz, organizator CodeCraft – Jednak mecze przyciągają także laików, którzy samodzielnie nie potrafiliby zaprogramować skryptu, którego ruchy widzimy na planszy – dodaje.

Pierwsza edycja trwa jeszcze do 31 sierpnia, ale już teraz można zapisywać się na kolejną, która rozpocznie się 1 września. Uczestnicy mają szansę na zdobycie wyższej niż za pierwszym razem nagrody, w wysokości 3000zł. Gra będzie zmodyfikowana o poszczególne elementy planszy, ale schemat i zasady na razie pozostaną te same.

Zapisy do drugiej edycji konkursu są bezpłatne do 7 września, później nadal będzie można wziąć udział za darmo, jednak rezygnując z walki o nagrody. W innym przypadku, opłata wynosić będzie 9,99 zł.

Dotychczasowymi partnerami turnieju są firmy: CI Games, Promise i PWN, a patronują mu: 1ndie World, 4programmers.net, Software Developer’s Journal i pracaIT.com

Organizatorem konkursu CodeCraft jest codearena.pl – platforma z cyklicznymi turniejami dla programistów, polegającymi na rywalizacji sztucznej inteligencji napisanej przez uczestników. To pierwsze na polskim rynku turnieje oparte na zaawansowanym mechanizmie gier strategicznych wykorzystujących atrakcyjną  grafikę, w których graczem jest sztuczna inteligencja, a nie człowiek.

Więcej informacji na stronie: http://codearena.pl