Tajemnice czarnych skrzynek

Każda katastrofa lotnicza to tragedia pozostawiająca po sobie pogrążone w smutku rodziny, długo gojące się rany i poczucie porażki wielu ludzi, na co dzień pracujących nad technologicznym postępem maszyn latających. Każde takie wydarzenie jest dla nas jednak również lekcją, z której możemy czerpać wiedzę o tym, jak budować bezpieczniejsze samoloty, przeprowadzać skuteczniejsze ewakuacje, czy unikać powietrznych zagrożeń.   

Discovery Channel zaprasza na premierę nowego programu popularno-naukowego, który przybliży widzom kulisy katastrof lotniczych i spróbuje odpowiedzieć na pytanie – jaki wpływ mają one na rozwój światowego lotnictwa. „Tajemnice czarnych skrzynek” będzie można oglądać już od
12 kwietnia 2011 roku, o godz. 21:30 na Discovery Channel.

„Tajemnice czarnych skrzynek” to program zawierający osobiste relacje ludzi, którym udało się przeżyć katastrofę lotniczą, świadków zdarzeń oraz ekspertów. W większości przypadków osoby te nie udzielały wcześniej żadnych wywiadów, tym samym po raz pierwszy mamy możliwość usłyszeć o tych szokujących zdarzeniach bezpośrednio od ich uczestników.

Dzięki zarejestrowanym materiałom z kokpitu, rekonstrukcji zdarzeń oraz badaniom zapisów z czarnych skrzynek, spróbujemy dojść do tego, czy i jak tragiczne w skutkach wydarzenia wpływają na zmianę konstrukcji samolotów i poprawę ich obsługi.  

„Tajemnice czarnych skrzynek” już od 12 kwietnia 2011 o godz. 21:30  na Discovery Chanel.