Tajemniczy kontener na francuskim okręcie bojowym skrywał wyjątkową broń

Francja bierze najwyraźniej udział w wyjątkowym wyścigu, który ma zaowocować wprowadzeniem na służbę wyjątkowej broni. Niedawny tajemniczy kontener na specjalnym okręcie bojowym z ciekawą zawartością to potwierdził.
Tajemniczy kontener na francuskim okręcie bojowym skrywał wyjątkową broń

Francuski okręt bojowy wypłynął na morze wraz z unikalną bronią. Państwo dąży do zrewolucjonizowania swoich możliwościach

W ramach znaczącego rozwoju technologii obrony morskiej francuska marynarka wojenna przeprowadziła udany test nowego systemu broni laserowej o nazwie HELMA-P. Sprawdzian odbył się na Morzu Śródziemnym, gdzie system broni laserowej zaprezentował swoje możliwości w zwalczaniu zagrożeń asymetrycznych, takich jak drony, małe łodzie i improwizowane ładunki wybuchowe. Test był efektem współpracy między francuską marynarką wojenną, francuską agencją zamówień obronnych (DGA) i renomowaną francuską firmą lotniczą MBDA, a jego celem była ocena skuteczności i gotowości operacyjnej systemu HELMA-P w rzeczywistych scenariuszach.

Czytaj też: Sekretny szpieg Chin przechwycony. Piloci stanęli na wysokości zadania

System broni laserowej HELMA-P składa się z kilku kluczowych komponentów, a w tym potężnego 20-kilowatowego lasera, radaru śledzącego, czujnika elektrooptycznego oraz systemu dowodzenia i kontroli. Elementy te działają w tandemie, aby zapewnić precyzyjne celowanie, śledzenie i możliwości zwalczania różnych zagrożeń napotykanych na morzu. Jedną z najważniejszych cech systemu HELMA-P jest jego wszechstronność i kompatybilność. Można go płynnie zintegrować z istniejącymi platformami morskimi, co pozwala na łatwą implementację i wdrożenie na różnych statkach floty francuskiej marynarki wojennej. Co więcej, system oferuje zarówno autonomiczne działanie, jak i możliwość współpracy z innymi czujnikami i bronią, zapewniając kompleksowe rozwiązanie obronne.

Czytaj też: Nowa era lotnictwa. Tym sprzętem Rolls-Royce zrewolucjonizuje całą awiację

Test przeprowadzony przez francuską marynarkę wojenną podkreśla rosnące zainteresowanie i inwestycje w technologię broni laserowej, jako że uznaje się nią za skuteczną formę przeciwdziałania pojawiającym się zagrożeniom we współczesnych działaniach wojennych. Systemy laserowe oferują kilka zalet w porównaniu z tradycyjną bronią kinetyczną, a w tym wysoką precyzję, szybkie zaangażowanie i zdolność do angażowania wielu celów przy minimalnych szkodach ubocznych oraz niskim koszcie.

Czytaj też: Ostatnia szansa dowództwa na wojnie. USA mają ulepszony samolot do niszczenia świata

Udoskonalenia systemów broni laserowej trwają na całym świecie, jako że państwa starają się wzmocnić swoje warstwy ochrony przed nowymi zagrożeniami. Sam udany test systemu broni laserowej HELMA-P przeprowadzony przez francuską marynarkę wojenną jest świadectwem ciągłych wysiłków na rzecz poprawy bezpieczeństwa morskiego i utrzymania przewagi technologicznej w stale zmieniającym się krajobrazie bezpieczeństwa światowego.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!