Tanie bilety z ubezpieczeniem medycznym – dlaczego warto to połączyć?

Przed rozpoczęciem wakacji lub ferii wiele osób wykupuje ubezpieczenie podróży. Dzięki niewielkiej, jednorazowej składce można np. uzyskać zwrot kosztów leczenia za granicą lub otrzymać rekompensatę za zniszczony sprzęt sportowy. Sprawdź, jak działa ubezpieczenie biletów lotniczych.
Tanie bilety z ubezpieczeniem medycznym – dlaczego warto to połączyć?

Ubezpieczenie zagranicznej podróży można wykupić bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej lub za pośrednictwem banku. Za niedrogą polisę płaci się tylko raz, a dzięki niej otrzyma się wsparcie finansowe w nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak: nagłe zachorowanie, pobyt w szpitalu, wypadek lub kradzież bagażu. Jak się okazuje, podobną polisę można wykupić już w momencie rezerwacji biletu lotniczego. Platforma FRU.PL oferuje specjalny rodzaj ubezpieczenia medycznego, którego warunki dostosowane są do podróżowania w czasie pandemii COVID-19.

Ubezpieczenie medyczne tanich biletów – co obejmuje?

Tanie bilety lotnicze można kupić nawet za 100 zł w obie strony. Oszczędność ta pozwala na zakup polisy ubezpieczeniowej, która jest bardzo przydatna w dobie pandemii COVID-19. Platforma rezerwacyjna FRU.PL przygotowała specjalną ofertę dla podróżnych, o której można przeczytać na stronie: https://www.fru.pl/care. Wiąże się z tym jednorazowa opłata, która pozwoli uniknąć m.in. przykrych konsekwencji związanych z ewentualnym zachorowaniem na COVID-19 podczas podróży.

Takie ubezpieczenie medyczne pokrywa koszty badań, postawienia diagnozy, hospitalizacji, leczenia oraz kwarantanny w miejscu odbywania podróży. Dotyczy to różnych chorób, a do tej grupy zalicza się również koronawirus. Tego rodzaju polisa przyda się w sytuacji, gdy podróżny zachoruje na COVID-19 i będzie musiał odbyć obowiązkową kwarantannę w swoim hotelu. Ubezpieczyciel pokryje wówczas dodatkowe koszty związane z noclegiem. Oprócz wydatków dotyczących zdrowia polisa zrekompensuje zgubiony lub uszkodzony bagaż. 

Dlaczego warto wykupić polisę ubezpieczeniową razem z biletem na samolot?

Zakup dodatkowego ubezpieczenia medycznego warto połączyć z rezerwacją biletu lotniczego z kilku powodów. Po pierwsze, podczas przygotowań do podróży łatwo zapomnieć o zakupie polisy w firmie ubezpieczeniowej lub banku. Usługa łączona całkowicie likwiduje ryzyko rozpoczęcia urlopu bez tak ważnego dokumentu. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze, ponieważ zamyka się w jednej transakcji. Wybór oddzielnej polisy wymaga wypełniania wielu formularzy online, co w trakcie przygotowań do lotu bywa dość kłopotliwe.

Ubezpieczenie oferowane przez platformę FRU.PL obejmuje również odprawę medyczną dla każdego pasażera. Dzięki temu podróżny nie tylko uzyska wsparcie finansowe w nieprzewidzianych sytuacjach, lecz także otrzyma wszystkie niezbędne informacje na temat obostrzeń i ewentualnych zagrożeń w kraju, do którego się wybiera. W związku z tym nie musi tracić czasu na wyszukiwaniu tych informacji w Internecie – dostanie je w formie spójnego, przejrzystego briefingu.