Te materace to przepis na przespaną noc i prawdziwie regenerujący sen

Są wykonane z najwyższej jakości komponentów i zapewniają wypoczynek, o którym marzy każdy z nas. Mowa oczywiście o materacach marki Hilding, które pokochali już wszyscy eksperci self-care na najwyższym poziomie.
Te materace to przepis na przespaną noc i prawdziwie regenerujący sen

To, w jaki sposób się regenerujemy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i produktywność. Pierwszoplanową rolę gra tu wartościowy sen, który pełni niezwykle naprawczą funkcję dla naszego mózgu, pozwala na odprężenie, regenerację i nabranie sił na każdy kolejny dzień. Natomiast niewystarczająca ilość lub słaba jakość nocnego wypoczynku prowadzi do problemów z koncentracją, obniżenia kreatywnego myślenia, zmniejszenia się odporności, ogólnej apatii, rozdrażnienia i zaburzenia procesu metabolizmu.

Wiemy już, że naszym priorytetem powinien być zdrowy i prawdziwie regenerujący sen, a jego fundament to dobrze dobrany materac. To właśnie on zapewnia solidne wsparcie całemu ciału i pomaga zachować prawidłowe ułożenie kręgosłupa przez całą noc.

Jaki materac wybrać, by cieszyć się spokojnym snem?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Najlepszy materac to ten, który został dopasowany do preferencji użytkownika pod każdym względem. Właściwie dobrany pozwoli rozluźnić ciało i nie będzie powodował dyskomfortu, w postaci, chociażby bólu stawów i mięśni. Da odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i naładuje energią na cały dzień.

Na początek zdradzimy tylko, że nie zawsze najtwardszy materac będzie tym, który najlepiej poradzi sobie z utrzymaniem pleców w zdrowej pozycji. Twardość powinna iść w parze z elastycznością, którą pozwoli materacowi dopasować się do geometrii ciała.

Brzmi skomplikowanie? Niekoniecznie! Poniżej znajdziecie najważniejsze aspekty doboru materaca, dzięki którym wybór tego idealnego będzie już tylko formalnością.

Wyróżniamy materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Które sprawdzą się najlepiej w zależności od sylwetki, wagi, a także osobistych upodobań? Podpowiadamy!

Materace piankowe

Materace piankowe słyną ze swojej elastyczności i uwielbianej przez wielu umiejętności szybkiego dostosowania do indywidualnego kształtu ciała. Pokochają go także wszyscy Ci, którzy cenią sobie właściwości termoregulacyjne materiałów. Pianki Visco i FloFom zastosowane w materacu piankowym Hilding Conga reagują na temperaturę ciała, dzięki czemu niwelują napięcie i bóle w strefie ramion, barków oraz karku, a także zapewniają odpowiednią przewiewność latem.

To nie wszystko! Materace piankowe doskonale sprawdzą się u osób, które często się przeprowadzają – dzięki swojej lekkości są niezwykle łatwe w transporcie i bez problemu można odwrócić je na drugą stronę.

Materace sprężynowe

Najlepszej jakości materace sprężynowe znane są z wysokiej elastyczności punktowej. Tego typu rozwiązanie szczególnie polecane jest dla par oraz par z dużą różnicą wagową. Za sprawą 7-strefowego systemu drobnych sprężynek materac bezpiecznie utrzymuje ciało, zapewniając indywidualne wsparcie, również w miejscach naturalnych krzywizn.

Materac kieszeniowy to wariant materaca sprężynowego dla osób potrzebujących maksymalnego podparcia, często polecany osobom średnio ciężkim oraz ciężkim.

Na stronie materacesenna.pl rozglądajcie się za materacami sprężynowymi pod nazwą: Hilding Flamenco, Hilding Lambada, czy Hilding Cha-Cha.

Materace hybrydowe

Nie możemy zapomnieć o materacach hybrydowych, łączących zalety materaca sprężynowego i piankowego. Śmiało możemy nazwać je mianem uniwersalnych, ponieważ doskonale wyśpią się na nich osoby cięższe, jak i lżejsze, wysokie i niskie. Na przykład ten o nazwie Hilding Electro łączy ze sobą innowacyjne elementy konstrukcyjne, dzięki czemu odnosimy wrażenie lekkiego „unoszenia” przy jednoczesnej stabilizacji ciała i kręgosłupa.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze materaca?

Następny krok to decyzja dotycząca preferowanego rodzaju pokrowca. Ten o nazwie Hybrid zapewni doskonałą wentylację, a wykonany z wysokiej jakości wiskozy Italiano z innowacyjną technologią Purotex ograniczy rozwój baterii i roztoczy.

Niemniej ważne są warunki produkcji materacy i ich zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Szukajmy produktów ze znakiem Oeko-Tex®, znajdującym się wyłącznie na wysokiej jakości bezpieczny produktach, które możemy użytkować bez obaw o szkodliwy wpływ na zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Te od marki Hilding wyróżniają się nie tylko tym, ale także wieloma innymi certyfikatami wskazującymi m.in. na zastosowanie najlepszych surowców, czy produkcje redukującą negatywny wpływ na środowisko.

Więcej informacji o gwarantujących efektywny wypoczynek materacach Hilding znajdziecie na stronie sennamaterace.pl