Zwycięska praca, choć piękna, to smutny i poruszający emocjonalne struny obraz. Martwy wieloryb w płytkich wodach plaży Cheyens, otoczony przez rekiny. Mat Beetson uchwycił ten obraz z drona podczas wycieczki z przyjacielem.

- Byłem akurat w Wielkim Południowym Regionie Australii by fotografować tamtejsze piękne plaże, ale zmiana pogody przyniosła burzę i nie mogłem latać dronem. Od lokalnych mieszkańców usłyszeliśmy o wyrzuconym na brzeg wielorybie w Cheynes Beach – opowiada – To była nierealne, dotarliśmy do spokojnego miasteczka na wybrzeżu i zobaczyliśmy ogromnego wieloryba mniej niż 5 metrów od brzegu. Zorientowaliśmy się też, że kilka rekinów się przy nim zatrzymało. Uruchomiłem drona by uchwycić to z lotu ptaka i było to jedno z ostatnich zdjęć jakie tego dnia zrobiłem. Miałem mnóstwo szczęścia, że rekin wrócił jeszcze się rozejrzeć.

Autor zwycięskiego zdjęcia zajmuje się fotografią od 20 lat. Jego głównym polem zainteresowania są krajobrazy oraz dzikie zwierzęta. Za zwycięstwo w konkusie otrzymał 10 tysięcy dolarów i bilet na rejs Coral Expeditions.


Zwycięskie zdjęcie

Śmierć płetwala - Mat Beetson


Pozostałe nagrodzone prace

Górska kolczatka - Charles Davis

Panna młoda w kąpieli - Melissa Christi - zdjęcie przedstawia samicę termita w kałuży

Krab dekorator - Ross Gudgeon - krab z rodziny Achaeus spinosus

Opos z Cradle Mountain - Charles Davis