TEDxKids@Kraków – dzieci przemówią do dzieci

W czwartek 20 września w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja TEDx, na której głos zabiorą dzieci – TEDxKids@Kraków.

Konferencje TEDx to wydarzenia organizowane lokalnie na całym świecie, skupiające ludzi, którzy chcą podzielić się swoimi pasjami i pomysłami z różnych dziedzin wiedzy. Prelegenci mają maksymalnie 18 minut na prezentację idei, które chcą przekazać audytorium. W Polsce odbyły się m.in.: TEDxKraków, TEDxPoznań, TEDxWarsaw i TEDxWroclaw.

Na konferencji TEDxKids@Kraków miejsce dorosłych prelegentów zajmą dzieci w wieku około 10 lat, które podczas kilkuminutowych prezentacji opowiedzą o własnych pasjach swoim rówieśnikom. Temat przewodni dziecięcego wydarzenia – Passion Lives – nawiązuje do konferencji TEDxKraków dla dorosłych, która odbędzie się następnego dnia (również w Manggdze), pod hasłem Secret Lives. 

TEDxKids@Kraków  adresowany jest głównie do dzieci w wieku 8-12 lat. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji na stronie: http://tedxkrakow.com/pl/events/29-TEDxKrakowKids2012. Ilość miejsc jest ograniczona. W trakcie godzinnej przerwy między sesjami, wszyscy uczestnicy konferencji wezmą udział w “Japońskich podchodach” – zabawie przygotowanej przez Manggha.

Organizatorem dziecięcej konferencji jest Fundacja Uniwersytet Dzieci oraz zespół TEDxKraków. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Data: czwartek, 20 września 2012 r., godz.: 17:00-20:00   
Miejsce: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków

Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach dostępne są na stronie: http://tedxkrakow.com/pl/about