Tego nie można przegapić! Strefa Nowych Technologii powraca

Dla wszystkich fanów Strefy Nowych Technologii i tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej odwiedzić – mamy dobra wiadomość. Interaktywne multimedialne centrum dla dzieci i dorosłych można ponownie odwiedzać od 17 do 29 stycznia w Centrum Handlowym Sukcesja w Łodzi.

Strefa Nowych Technologii w Centrum Handlowym Sukcesja w Łodzi to niesamowita multimedialna podróż po świecie nowinek technicznych. Na terenie interaktywnego centrum dzieci oraz młodzież w formie zabawy będą mogły zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i informatyki, dowiedzieć się, jak technologia zmienia nasze życie oraz w jakich dziedzinach ją wykorzystujemy. 

Wstęp do Strefy Nowych Technologii jest bezpłatny! 

 

Co można zobaczyć w Strefie Nowych Technologii

 

1) STREFA DRUKU 3D

Pierwszym punktem programu jest wprowadzenie odwiedzających w świat druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się o praktycznych przykładach wykorzystania technologii druku 3D, która z powodzeniem znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu (wojsko, motoryzacja, architektura, medycyna) oraz w życiu codziennym. W strefie zaprezentujemy drukarkę Zortrax M200 i druk trójwymiarowego gwizdka. W ciągu 15 minut będzie można zaobserwować, jak warstwy materiału są nakładane jedna na drugą i tworzą gotowy, trójwymiarowy model.

2) STREFA LEAP MOTION

W tej części ekspozycji prezentowane będzie urządzenie Leap Motion, które z niewiarygodną prędkością śledzi nasze dłonie i palce dając możliwość bezdotykowego sterowania komputerem. Między ekranem a odbiorcą tworzy się przestrzeń, dająca możliwość sterowania, grania oraz tworzenia multimedialnej rzeczywistości. Uczestnicy przebywający w strefie będą mieli do dyspozycji multimedialny infokiosk z aplikacją “Rzeźbiarz”, dającą nieograniczone możliwości kreacji z wykorzystaniem technologii Leap Motion.

3) STREFA OCULUS RIFT

Oculus Rift to innowacyjne urządzenie dające odbiorcom absolutnie nowe doznania w postrzeganiu trójwymiarowego obrazu. Zakładając gogle Oculus Rift wchodzimy do świata 3D, który możemy oglądać w pełnym trójwymiarze, patrzeć w górę, w bok, obracać się.  Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym dając poczucie poruszania się w naturalnym świecie. Do dyspozycji uczestników oddajemy aplikację Roller Coaster, dzięki której siedząc w wagoniku pokonujemy kolejne zapierające dech w piersiach zakręty kolejki górskiej.

4) STREFA SPHERO

Sphero jest zaawansowanym technologicznie miniaturowym robotem. Ta mała kulka potrafi godzinami dostarczać rozrywki zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W jej wnętrzu umieszczono mechanizmy pozwalające jej na poruszanie się we wskazanym przez użytkownika kierunku. Dzięki wbudowanemu panelowi LED może świecić na różne kolory, a sterowanie odbywa się za pomocą smartfona lub tabletu z aplikacją. Do dyspozycji odwiedzających oddamy specjalnie przygotowany tor przeszkód. po którym będzie można poruszać się kulką Sphero.

5) STREFA DICE+

Moc atrakcji czeka również uczestników w strefie gier DICE+.  To elektroniczna kostka zamieniająca tablet w interaktywne centrum rozrywki. Kostka łączy się z tabletem za pośrednictwem Bluetooth, dając odbiorcy nieograniczone możliwości zabawy. Do dyspozycji oddajemy grę “Potwory” oraz symulator lotu samolotem. Do wyboru mamy wiele innych gier zręcznościowych, planszowych oraz edukacyjnych  współpracujących z DICE+.

6) MOBILNY GREEN-BOX

Odwiedzającym naszą strefę proponujemy również wizytę w wirtualnym studiu fotograficznym. Technologia wykorzystywana na co dzień w filmie i programach telewizyjnych umożliwi odwiedzającym zrobienie zdjęcia w dowolnie wybranej scenerii poprzez wybór żądanego tła. Finalną fotografię będzie można zamieścić w serwisach społecznościowych lub wysłać e-mailem.

Zapraszamy!