Jak wsiąść do Tesli Cybertruck? Mechanizm przerasta wielu użytkowników

Na ten moment wielu fanów motoryzacji czekało od 2019 r., kiedy to Tesla Cybertruck została po raz pierwszy pokazana. W końcu ruszyła sprzedaż awangardowego pick-upa konsorcjum Elona Muska, ale dla wielu potencjalnych kierowców już samo wejście do pojazdu może być problemem.
Tesla Cybertruck /Fot. Tesla

Tesla Cybertruck /Fot. Tesla

Tesla Cybertruck to futurystyczna ciężarówka, która nie ma tradycyjnych klamek w drzwiach, co może wprawiać w zakłopotanie nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Niektórzy pierwsi właściciele egzemplarzy Cybertrucka mieli spory problem z dostaniem się do wnętrza pojazdu, do tego stopnia, że musiał interweniować sam Elon Musk.

Jak wsiąść do Tesli Cybertruck?

Kilka lat temu Elon Musk zaintrygował fanów Tesli, sugerując, że Cybertruck nie będzie miał standardowych klamek do drzwi, co miało być częścią aerodynamicznego i minimalistycznego designu tych pojazdów. Początkowe plany nie obejmowały nawet lusterek bocznych, ale firma musiała je dodać ze względu na przepisy regulacyjne – inaczej Cybertruck nie mógłby wyjechać na ulice. Wczesne prototypu Cybertrucka co prawda miały wysuwaną klamkę, przypominającą tą z Modelu S, ale w 2021 r. oficjalnie potwierdzono, że ostateczna wersja nie będzie miała tego elementu.

Czytaj też: Ten satelita przyprawia astronomów o ból głowy. Nie jest to Starlink od Elona Muska

Istnieje jednak inny, ciekawy sposób otwierania drzwi tej awangardowej ciężarówki. Mały przycisk, starannie umieszczony na słupku B, tuż przy krawędzi okna, powoduje lekkie uchylenie drzwi na około 5 cm, dzięki czemu można je całkowicie otworzyć. Podczas niedawnego przekazania pierwszych egzemplarzy pojazdów, wydawało się, że ten mechanizm przerasta wielu użytkowników. To niewątpliwie kwestia wprawy, ale brak klamek może naprawdę wprawiać w konsternację.

Wcześniejsza wersja Cybertrucka miała klamkę, ostateczna jej nie ma /Fot. YouTube

Marques Brownlee (mkbhd), amerykański youtuber zajmujący się technologią, który miał okazję wcześniej zapoznać się z pojazdem, powiedział, że dostęp do tej funkcji może być utrudniony w zimnych i lodowatych warunkach pogodowych. Można domniemywać, ze firma z Kalifornii nie sprawdziła wszystkich możliwych wariantów pogodowych, a postrzeganie “zimy” nie jest identyczne na całym świecie. Co więcej, z raportu mkbhd wynika, że właściciel Cybertrucka może chwycić za drzwi wzdłuż stali nierdzewnej, co pozostawi odciski palców. Na to zwracali uwagę niektórzy fani Tesli już wcześniej.

Na początku tego roku niektórzy właściciele Tesli uznali klamki za kluczową przyczynę frustracji w samochodach – od problemów z otwieraniem drzwi w ujemnych temperaturach po pękanie klamek. Wiele wskazuje, że saga z klamkami w Teslach szybko się nie skończy. Na tę chwilę nie ma możliwości przeprojektowania tego elementu, więc użytkownicy po prostu będą musieli się do niego przyzwyczaić.