To już oficjalne. Budżetowy Galaxy Watch naprawdę powstaje

Jeśli na bieżąco śledzicie doniesienia dotyczące sprzętów, to zapewne wiecie, że nigdy nie można być ich w stu procentach pewnym. Przecieki mogą mówić jedno, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Tym jednak razem plotki okazały się słuszne, bo budżetowy Galaxy Watch FE otrzymał właśnie swoją oficjalną stronę pomocy technicznej.
To już oficjalne. Budżetowy Galaxy Watch naprawdę powstaje

Tani Galaxy Watch nadchodzi

W tym roku sporo jest zamieszania z nadchodzącymi urządzeniami Samsunga. Najpierw wiele mówiło się o różnych wariantach Galaxy Z Fold 6, potem pojawiły się plotki o dwóch wersjach Galaxy Z Flip 6, a w międzyczasie raporty donosiły o nowych zegarkach. Premiera Galaxy Watch 7 Ultra wydaje się już potwierdzona, ale status budżetowego Galaxy Watch FE pozostawał niepewny. Wygląda jednak na to, że i jego nadejście to już tylko kwestia czasu, co potwierdziło właśnie pojawienie się oficjalnej strony wsparcia dla tego urządzenia. Rodzina urządzeń Galaxy FE niedługo więc się powiększy o zegarek.

Czytaj też: Galaxy Z Fold 6 będzie wyglądał nowocześniej. Nadchodzą świetne zmiany w projekcie

Strona pomocy technicznej dla zegarka Galaxy Watch o numerze modelu SM-R861 została po raz pierwszy zauważona przez serwis MySmartPrice w brytyjskiej witrynie producenta, a potem taka sama strona pojawiła się też w Ameryce Łacińskiej. Pod wspomnianym numerem modelu, co już wcześniej ujawniła nam baza certyfikacyjna FCC, kryje się właśnie fanowski smartwatch, będący bardziej budżetową wersją flagowych urządzeń Samsunga. Warto jednak zaznaczyć, że jego nazewnictwo wciąż pozostaje niejasne, bo chociaż dodanie do nazwy FE byłoby tutaj najlogiczniejszym posunięciem, gigant może zdecydować się na coś innego.

Czytaj też: Kolejne złośliwe aplikacje odkryte na Androidzie. Pobrano je miliony razy

Dla tych, którzy niezbyt się orientują w temacie – ideą serii Galaxy FE jest zaoferowanie klientom urządzeń mocno przypominających te flagowe, ale odpowiednio okrojonych, dzięki czemu kosztują odpowiednio mniej. Jeśli jednak Samsung zdecyduje się na inne nazewnictwo, to czego powinniśmy się spodziewać? Niektórzy wskazują na Galaxy Watch 4 (2024), co ma wiele sensu, biorąc pod uwagę ujawnione szczegóły związane ze specyfikacją.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja firmy Meta będzie szkolić się na naszych postach. Można jej tego zabronić, ale…

Wiemy, że nadchodzący budżetowy Galaxy Watch pojawi się w wersji LTE, co ujawniła nam baza IMEI, gdzie ten model pojawił się z numerami SM-R866F, SM-R866U i SM-R866N. Krążą pogłoski, iż pod wieloma względami będzie to smartwatch mocno przypominający Galaxy Watch 4, na co zresztą wskazują same numery modeli – SM-R861 dla Galaxy Watch FE i SM-R860 dla Watch 4. Właśnie to podobieństwo, pojawiające się również w innych bazach certyfikacyjnych wskazuje, iż Samsung może zdecydować się na wprowadzenie odświeżonego modelu, bez ukrywania go pod inną nazwą.

Czytaj też: Galaxy S25 Ultra w końcu dostanie długo wyczekiwane ulepszenie. O ile Samsung nie zmieni zdania

Chociaż to Xiaomi przoduje w podobnych praktykach, południowokoreański gigant też ma na koncie podobne odświeżenia, co pokazano już w przypadku Galaxy Tab S6 Lite (2024). Ten tablet dostawał odświeżenie już dwukrotnie, więc przywracanie trzyletniego smartwatcha do życia tez nie byłoby niczym niezwykłym. Pozostaje nam poczekać na oficjalne wieści ze strony producenta, a więc na premierę, która powinna mieć miejsce 10 lipca, podczas wydarzenia Galaxy Unpacked.