TOP 10 najlepiej zarabiających gwiazd YouTube’a. Na pierwszym – 9-latek z Teksasu

9-letni Ryan Kaji, prowadzący kanał pod nazwą Ryan’s World, jest najlepiej zarabiającą gwiazdą YouTube’a. Chłopiec już po raz trzeci zajmuje czołowe miejsce w zestawieniu najlepiej opłacanych youtuberów. Ile zarobił w 2020 roku i kto oprócz niego znalazł się na liście?
TOP 10 najlepiej zarabiających gwiazd YouTube’a. Na pierwszym – 9-latek z Teksasu

Zestawienie najlepiej zarabiających youtuberów rokrocznie przygotowuje amerykański Forbes. Ranking doskonale odzwierciedla panujące w sieci trendy i pokazuje, że YouTube dla wielu już dawno przestał być zabawą, a zmienił się w dochodowy biznes. 

10. Jeffree Star

Zarobki: 15 mln dolarów

Wyświetlenia: 600 mln / Subskrybenci: 16,9 mln

Youtuber, wizażysta, projektant mody, model oraz były piosenkarz. Jeffre Star to postać mocno kontrowersyjna. W ostatnim czasie pojawiły się wobec niego zarzuty dotyczące zachowań rasistowskich czy napaści na tle seksualnym, którym sam Star zaprzecza. YouTube nie przynosi mu już tak dużych zysków, jak kiedyś, a większość przychodów Star czerpie ze sprzedaży kosmetyków do makijażu sygnowanych swoim nazwiskiem. 

9. David Dobrik

Zarobki: 15.5 mln dolarów

Wyświetlenia: 2,7 mld / Subskrybenci: 18 mln

24-letni pochodzący ze Słowacji, a obecnie mieszkający w Stanach youtuber swoją karierę rozpoczynał w 2014 roku. Od 2019 Dobrik jest znany jako lider grupy The Vlog Squad. Większość jego nagrań prezentuje żarty, jak przejazd kabrioletem przez myjnie samochodową czy spotkanie z aktorem wcielającym się w rolę Borata. W jednym z odcinków Dobrik wziął ślub z matką swojego najlepszego przyjaciela. Po miesiącu para wzięła rozwód – za porozumieniem stron. 

8. Blippi (Stevin John)

Zarobki: 17 mln dolarów

Wyświetlenia: 8,2 mld / Subskrybenci: 27,4 mln 

32-letni Stevin John od 2014 roku nagrywa filmy dla dzieci. Wciela się w Blippiego, który uczy poprzez zabawę. Oprócz publikowania wideo w serwisie, sprzedaje też gadżety i ubrania. Pomarańczowe okulary i kolorowa czapeczka – charakterystyczne elementy stroju Blippiego – stały się bestsellerami. 

7. Nastya (Anastasia Radzinskaya)

Zarobki: 18,5 mln dolarów

Wyświetlenia: 39 mld / Subskrybenci: 190,6 mln

Rosyjska youtuberka ma zaledwie 6 lat.  Na swoim kanale Nastya prezentuje wspólne zabawy z tatą, nowe zabawki, a nawet odrabianie prac domowych. Nastya przyciąga przed ekrany miliony maluchów, a w przyszłym roku na rynek ma wejść linia jej gadżetów. 

6. Preston Arsement

Zarobki 19 mln dolarów

Wyświetlenia 3,3 mld / Subskrybenci 33,4 mln

Preston zaczynał od wideo prezentujących grę Minecraft, jednak z czasem powołał do życia kilka nowych kanałów, wszystkie jednak poświęcone są streamingowi gier. Sporo zysków przynoszą mu też opłaty, jakie pobiera od użytkowników za korzystanie z serwerów Minecrafta, na których mają dostęp do stworzonego przez niego świata. 

 

5. Markiplier (Mark Fischbach)

Zarobki: 19,5 mln dolarów

Wyświetlenia: 3,1 mld / Subskrybenci: 27,8 mln

Markiplier jest obecny na YouTube od ośmiu lat. Publikuje popularne zestawienia gier wideo.  W ostatnim roku Markiplier postanowił wraz z innym graczem, Ethanem Nestorem (znanym jako CrankGameplays), założyć nowy kanał, Unus Annus, gdzie pojawiają się zabawne wyczyny kaskaderskie. 

4. Rhett and Link

Zarobki: 20 mln dolarów

Wyświetlenia: 1,9 mld / Subskrypcje: 41,8 mln

Najstarsi youtuberzy w zestawieniu. 43-letni Reth i 42-letni Link od 2012 roku prowadzą w sieci talk-show „Good Mythical Morning”. W lutym 2019 roku za 10 milionów dolarów wykupili  SMOSH –  kanał komediowy na YouTube, dzięki któremu Mythical Entertainment (zatrudniająca obecnie 100 pracowników) uzyskała prawie 2 miliardy wyświetleń, przynosząc około 11 milionów dolarów przychodów z udziału w reklamach.

3. Dude Perfect

Zarobki: 23 mln dolarów

Wyświetlenia: 2,77 mld / Subskrypcje 57,5 mln 

Pięciu braci – Coby Cotton, Cory Cotton, Garret Hilbert, Cody Jones i Tyler Toney – bawią się i rywalizują ze sobą. Popularność ich kaskaderskich akrobacji sprawiła, że odbyli prawdziwą „trasę koncertową”, w czasie której zarobili 6 mln dolarów. 

2. Mr. Beast (Jimmy Donaldson)

Zarobki: 24 mln dolarów

Wyświetlenia: 3 mld / Subskrypcje: 47,8 mln 

Jimmy Donaldson to największa nowa gwiazda YouTube’a. Jego filmy to mieszanka akrobacji i humoru. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Mr Beast dał się zamrozić w lodzie, przejechał 1000 okrążeń na diabelskim młynie i zbudował największą wieżę z klocków LEGO w historii. Oprócz filmów, Donaldson wypuścił też linię własnych produktów. 

1. Ryan Kaji

Zarobki: 29.5 mln dolarów

Wyświetlenia: 12,2 mld / Subskrybenci: 41,7 mln

Ryan Kaji, którego prawdziwe nazwisko to Ryan Guan, zajął w nim pierwsze miejsce już w 2018 roku. W 2019 i 2020 utrzymał tytuł. 
Kanał Ryan’s World powstał w 2015 roku, kiedy chłopiec miał niespełna cztery lata. Na pierwszych nagraniach chłopiec testował i recenzował zabawki. Teraz prowadzi także streamy z pomysłami na domowe doświadczenia, zabawy z rodzicami i rówieśnikami, sprzedaje gadżety i ubrania sygnowane swoim logo, a nawet doczekał się własnej animacji.  

 

Źródło: Forbes.com