Zestawienie najlepiej zarabiających youtuberów rokrocznie przygotowuje amerykański Forbes. Ranking doskonale odzwierciedla panujące w sieci trendy i pokazuje, że YouTube dla wielu już dawno przestał być zabawą, a zmienił się w dochodowy biznes. 

10. Jeffree Star

Zarobki: 15 mln dolarów

Wyświetlenia: 600 mln / Subskrybenci: 16,9 mln

Youtuber, wizażysta, projektant mody, model oraz były piosenkarz. Jeffre Star to postać mocno kontrowersyjna. W ostatnim czasie pojawiły się wobec niego zarzuty dotyczące zachowań rasistowskich czy napaści na tle seksualnym, którym sam Star zaprzecza. YouTube nie przynosi mu już tak dużych zysków, jak kiedyś, a większość przychodów Star czerpie ze sprzedaży kosmetyków do makijażu sygnowanych swoim nazwiskiem. 

9. David Dobrik

Zarobki: 15.5 mln dolarów

Wyświetlenia: 2,7 mld / Subskrybenci: 18 mln

24-letni pochodzący ze Słowacji, a obecnie mieszkający w Stanach youtuber swoją karierę rozpoczynał w 2014 roku. Od 2019 Dobrik jest znany jako lider grupy The Vlog Squad. Większość jego nagrań prezentuje żarty, jak przejazd kabrioletem przez myjnie samochodową czy spotkanie z aktorem wcielającym się w rolę Borata. W jednym z odcinków Dobrik wziął ślub z matką swojego najlepszego przyjaciela. Po miesiącu para wzięła rozwód – za porozumieniem stron. 

8. Blippi (Stevin John)

Zarobki: 17 mln dolarów

Wyświetlenia: 8,2 mld / Subskrybenci: 27,4 mln 

32-letni Stevin John od 2014 roku nagrywa filmy dla dzieci. Wciela się w Blippiego, który uczy poprzez zabawę. Oprócz publikowania wideo w serwisie, sprzedaje też gadżety i ubrania. Pomarańczowe okulary i kolorowa czapeczka – charakterystyczne elementy stroju Blippiego – stały się bestsellerami. 

7. Nastya (Anastasia Radzinskaya)

Zarobki: 18,5 mln dolarów

Wyświetlenia: 39 mld / Subskrybenci: 190,6 mln

Rosyjska youtuberka ma zaledwie 6 lat.  Na swoim kanale Nastya prezentuje wspólne zabawy z tatą, nowe zabawki, a nawet odrabianie prac domowych. Nastya przyciąga przed ekrany miliony maluchów, a w przyszłym roku na rynek ma wejść linia jej gadżetów. 


6. Preston Arsement

Zarobki 19 mln dolarów

Wyświetlenia 3,3 mld / Subskrybenci 33,4 mln

Preston zaczynał od wideo prezentujących grę Minecraft, jednak z czasem powołał do życia kilka nowych kanałów, wszystkie jednak poświęcone są streamingowi gier. Sporo zysków przynoszą mu też opłaty, jakie pobiera od użytkowników za korzystanie z serwerów Minecrafta, na których mają dostęp do stworzonego przez niego świata.