Trafić na żyłę złota

W obliczu krachu finansowego, sześciu mężczyzn zaryzykuje wszystko, aby trafić na żyłę złota na dzikich terytoriach Alaski.

Todd Hoffman i jego ojciec Jack przewodzą grupie nowicjuszy, która wyrusza w nieznane, by zapewnić byt sobie i swoim najbliższym. Co kieruje naszymi bohaterami – wariactwo, chęć ziszczenia przysłowiowego „amerykańskiego snu” czy po prostu walka o przetrwanie? Przekonajcie się sami, oglądając „Gorączkę złota” już od 5 maja 2011 roku (godz. 21.30) na Discovery Channel.

Dla Todda Hoffmana i jego ojca Jack’a nadeszły ciężkie czasy. Prowadzą małą firmę lotniczą w piaszczystym stanie Oregon. Niestety interesy nie idą dobrze. Todd i Jack nie należą jednak do tych, którzy łatwo się poddają lub pozostawiają sprawy samym sobie.

W latach osiemdziesiątych Jack był poszukiwaczem złota. Teraz, gdy ceny złota znacząco poszły w górę, postanowił wykorzystać moment i ponownie spróbować swojego szczęścia. Wspólnie z synem postanawia wydzierżawić działkę w południowo-wschodniej Alasce, by sprawdzić, jakie skarby kryje w sobie tamtejsza ziemia.

Todda i Jacka wspomogą ich przyjaciele, którzy do tej pory nie mieli możliwości spróbować swoich sił w poszukiwaniach złota. Ich również dotknęła recesja, dlatego podejmą się wszystkiego, by tylko poprawić swój byt. Mają pięć miesięcy, zanim zima przerwie ich prace. Aby dostać się do złota i ocalić swoje rodziny, będą musieli zmagać się z niecodziennymi problemami. Zetkną się z atakami niedźwiedzi, powodziami, ciągłymi awariami, konfliktami, chorobami i wieloma innymi przygodami.

„Kiedy zaczynasz kopać, każdy najmniejszy kawałek złota to odrobina nadziei, którą zaczynasz w sobie odbudowywać. To naprawdę ekscytujące. Myślisz sobie wtedy – mój Boże nam naprawdę może się tutaj udać!” – mówi Todd Hoffman . 

Czy mimo trudnych warunków i przeciwności losu, uda im się zrealizować cel? Jedno jest pewne – przyszłość leży w ich rękach i bez względu na wynik walki, Alaska odmieni ich życie na zawsze.   

Premiera serialu „Gorączka złota” już 5 maja 2011 roku o godz. 21:30 na Discovery Channel. Kolejne odcinki programu będzie można oglądać w czwartki o tej samej porze.