Tramen Tepui 2012

Grupa polskich podróżników i dziewicze tereny Ameryki Południowej. Ziemia, która od wieków opiera się ludzkim wpływom. Walka z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Szczyt na pograniczu Wenezueli i Gujany. Ekipa wyposażona w obuwie marki Merrell, szukająca śladów nieznanych gatunków zwierząt i roślin. Wyprawa, uwieńczona pełnym sukcesem. To właśnie “Tramen Tepui 2012”.
Tramen Tepui 2012

Polscy uczestnicy wyprawy to Michał Kochańczyk, Marek Arcimowicz oraz Izabela Stachowicz. W 2011 roku uczestnicy odbyli pilotażową wyprawę w obszar Gran Sabana i Tramen Tepui, w trakcie której sporządzili mapy, niezbędne do odbycia długiej ekspedycji w głąb niezbadanych lądów. Po rozpoznaniu trasy i porozumieniu się z lokalną społecznością Indian Arakuna, 17 stycznia 2012 roku, grupa podróżników wyruszyła w kierunku szczytu, przedzierali się przez gęste, niezbadane lasy. 15 lutego otrzymaliśmy informację z wenezuelskiej puszczy. Po długiej wspinaczce w trudnych warunkach, wreszcie spełniło się ich marzenie – “Tramen Tepui – szczyt zdobyty!”.

Michał Kochańczyk, z wykształcenia ekonomista i afrykanista, jest alpinistą, polarnikiem, żeglarzem i kajakarzem. Był kierownikiem i uczestnikiem dwudziestu wypraw w góry wysokie. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe oraz spłynął w Amazonii za pomocą wioseł środkowy odcinek rzeki Xingu. Teraz dowodzi grupą Polaków, którzy za punkt honoru postawili sobie pokonanie własnych słabości. i pokonanie bezlitosnej przyrody.

Marek Arcimowicz jest z wykształcenia architektem, a z zamiłowania – fotografem. Od 2000 roku współpracuje z polską edycją magazynu “National Geographic”. Zdjęcia i artykuły publikował na łamach m.in.: “National Geographic Traveler”, “Góry”, “Focus”, “GEO”, “Gazeta Wyborcza”. Jego zadaniem jest przekazanie w obrazach jak wyglądała wyprawa. Tylko on jest w stanie w trudnych warunkach pokazać piękno, które przeraża i pociąga zarazem.

Izabela Stachowicz, absolwentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, miłośniczka tropikalnych ekosystemów i naukowych wyzwań. Jej głównym zadaniem jest dokumentowanie napotkanych gatunków fauny i flory. W końcu to kwiaty.

Sponorem wyprawy jest firma Merrell, która zapewnia wysokiej jakości obuwie wszystkim entuzjastom aktywnego wypoczynku. W jej ofercie jest obuwie typowo wyczynowe, jak i modele znakomicie wpisujące się w krajobraz miejski. Od niedawna oferta rozszerzyła się o odzież i akcesoria. Zapraszamy do odwiedzenia polskiego profilu marki Merrell na portalu Facebook  http://www.facebook.com/MerrellLetsGetOutside.

Zapraszamy na blog wyprawy: http://tramentepui2012.wordpress.com.

Więcej:cywilizacje