Trójwymiarowe kino domowe Philips

Telewizory Philips z serii 9700 zapewniają obraz o zapierającej dech w piersiach ostrości. Odbiorniki serii 9700 stworzono, żeby zaoferować użytkownikom maksimum wydajności pod względem ostrości obrazu, ruchu i kontrastu oraz wyposażono je w najnowsze innowacje w sferze technologii LCD, w tym Net TV. Seria 9700 ze swym wyróżniającym się wzornictwem na bazie aluminium jest dostępna w wersjach z ekranami o przekątnych 32’, 40”, 46” oraz z opcjonalnym systemem montażu na ścianie „always straight”.

Połączenie wyjątkowej jakości obrazu z przyjazną dla środowiska technologią 

Seria 9700 posiada certyfikację ECO Unii Europejskiej, która potwierdza, że najlepszą w swej kategorii wydajność i jakość obrazu można połączyć z funkcjami przyjaznymi dla środowiska. Philips koncentruje się na projektach ECO w celu ograniczenia negatywnego wpływu produkowanych przez siebie telewizorów na środowisko, a dzięki specjalnemu procesowi projektowania ECO model z 2009 r. należący do serii 9700 oszczędza w przybliżeniu 40% energii i materiałów w porównaniu  z modelem z 2008 r.

Czysta wydajność pod względem jakości obrazu

Ciesz się zapierającymi dech w piersiach obrazami zużywając jednocześnie do 40% mniej energii dzięki nagradzanej technologii Philips LED Pro. Ponad 1000 diod LED pracuje selektywnie w tle w celu stworzenia charakterystycznego podświetlenia ekranu. W ten sposób powstaje wspaniałe oświetlenie w obszarach o wysokiej jasności i kompletne zaciemnienie  w obszarach ciemnych, co przyczynia się do oszczędności energii. W połączeniu z wydajną technologią Perfect Pixel HD Engine daje to imponujący obraz z niezmiernym kontrastem, ostrością i żywymi barwami. Dzięki LED Pro czarny pozostaje czarny, a biały jest jasny.

Seria 9700 to także najszybsze wyświetlacze na świecie dzięki matrycy 400Hz Clear LCD oraz rekordowemu czasowi reakcji na poziomie 1 milisekundy, który eliminuje problem rozmazanego ruchu powszechny w telewizorach LCD. Matryca 400Hz Clear LCD zapewnia nadzwyczajną ostrość ruchu oraz żywe obrazy nawet przy szybkiej akcji na ekranie.

Poza nagradzaną technologią LED PRO, odbiorniki serii 9700 wyposażono w najbardziej zaawansowane ekranowe technologie przetwarzania Philips. Wersja na 2009 r. systemu Perfect Pixel HD przetwarza pięćset milionów pikseli na sekundę, co gwarantuje niezrównaną ostrość i szczegółowość obrazu. Każdy piksel przychodzącego obrazu jest optymalizowany w celu lepszego dopasowania do otaczających pikseli, co zapewnia bardziej naturalny, zbliżony  do rzeczywistego obraz. 

Technologia Perfect Colors jest kombinacją nowych schematów barw, zaawansowanego przetwarzania kolorów dla zarówno istniejących, jak i nowych źródeł oraz nośników obrazu i wyświetlacza Wide Color Gamut. Wydajna 17-bitowa technologia Color Booster dostarcza zawrotną liczbę 2.250 bilionów kolorów, kreując najwyższej jakości zbliżone  do rzeczywistych obrazy z naturalnymi odcieniami skóry i bieli. Wyświetlacz Wide Color Gamut oraz x.v. Wide Color HDMI gwarantuje najżywsze i najbardziej soczyste barwy. 

Technologia Perfect Natural Motion gwarantuje wolne od migotania ostre obrazy, co ma szczególnie krytyczne znaczenie w przypadku materiałów źródłowych o parametrach 1080p/24. Technologia Perfect Natural Motion przeprowadza szacunkowe analizy ruchu w ramach obrazu oraz eliminuje migotanie w odtwarzanym materiale filmowym (np. DVD i Blu-ray Disc). Zastosowanie technologii Perfect Natural Motion prowadzi    do powstania bardziej płynnych i spokojniejszych obrazów o doskonałej ostrości przewyższających nawet odwzorowanie ruchu w kinie.

 

Odbiorniki w wersji na 2009 r. wyposażono w najnowszą immersyjną technologię Ambilight Spectra 3 Philips, która precyzyjnie identyfikuje dominujące kolory na ekranie oraz generuje dokładnie dopasowane nastrojowe oświetlenie z trzech stron ekranu rzucane na tylną ścianę.

Dzięki ekranowi Full HD 3 D we własnym pokoju można zachwycić się filmami trójwymiarowymi. Technologia Active 3D w połączeniu z najnowszą generacją ekranów zapewnia głębię i realizm obrazu w wysokiej rozdzielczości 1920 X 1080.  Aby uzyskać trójwymiarowy obraz wystarczy podłączyć do telewizora odtwarzacz Blu-ray z technologią 3D lub odbiornik telewizji HD oraz skorzystać ze specjalnego zestawu 3D (Philips PTA02). Trójwymiarowym obrazem może cieszyć się cała rodzina – dodatkowe okulary 3D dostępne są w zestawie PTA03. 

Czysta wydajność pod względem dźwięku

Czysta wydajność obejmuje zarówno jakość obrazu, jak i jakość dźwięku, a telewizory serii 9700 posiadają wysokowydajne głośniki 2x15W. Zapewnia to najwyższą jakość dźwięku. System głośników obejmuje przednie zasilane stożkowe głośniki wysokotonowe wbudowane we front telewizora zamaskowane kratką, zapewniające perfekcyjną przejrzystość rozchodzącego się promieniście najwyższej jakości dźwięku. Basy oraz klasyczne głośniki zintegrowano z tyłu odbiornika, co zapewnia głęboki oraz ciepły dźwięk wysoką moc.

Net TV

Wartą odnotowania nowością w serii 9700 jest funkcja Net TV pozwalająca na łatwy i szybki dostęp internetowy do szerokiego katalogu stron z poziomu strony startowej na ekranie telewizyjnym. Funkcja Net TV przeznaczona i dostosowana jest do witryn internetowych europejskich partnerów, wśród których znajdują się takie marki jak YouTube, eBay, TomTom, Meteo Group, Netlog, Funspot i MyAlbum oraz szeregu lokalnych partnerów oferujących lokalne witryny najbardziej popularne w poszczególnych krajach. Dzięki Net TV treści internetowe są dostosowywane dla zapewnienia optymalnych wrażeń wizualnych na ekranie telewizora i łatwo dostępne przy użyciu pilota telewizora bez potrzeby instalacji dodatkowych urządzeń ani wykupywania abonamentu. 

Zintegrowany cyfrowy tuner TV oraz możliwości połączeń

Seria 9700 oferuje zintegrowany odbiornik DVB-T/DVB-C/MPEG-4 HDTV pozwalający – w miarę dostępności sygnału – na odbiór nieskazitelnie czystego przekazu high definition. Łatwe w eksploatacji 

i konfiguracji odbiorniki serii 9700 wyposażono w (telewizor posiada 4 złącza HDMI, w tym jedno w standardzie 1.4, resztą w 1.3a) EasyLink gwarantujących możliwość bezproblemowego połączenia różnych urządzeń HDMI. Poza funkcją Net TV telewizory posiadają wbudowany interfejs Wi-Fi oraz możliwość dostępu sieciowego (DNLA) do komputera PC oraz wszelkiej treści dostępnej w sieci w celu odtwarzania plików video, obrazów i muzyki.

Telewizor LCD wyróżniony przez EISA

46” odbiornik serii 9700 (46PFL9705) zdobył prestiżową nagrodę European Imaging and Sound Association (EISA) przyznawaną europejskiemu telewizorowi LCD roku 2010-2011.