Twoja komórka ostrzeże przed kontrolą prędkości

MapaMap RadarSTOP – to najnowsze BEZPŁATNE oprogramowanie dla telefonów komórkowych, które ostrzega użytkownika przed kontrolą prędkości. Oprogramowanie może pracować w tle, gdy nasz telefon znajduje się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowym, a co najważniejsze jest w pełni legalne. Dziś dostępne jest już na iPhona, wkrótce na Androida!

Ostrzeganie przed automatyczną kontrolą prędkości na drodze, czyli popularnymi fotoradarami, było dotychczas domeną urządzeń do nawigacji samochodowej, które standardowo takie funkcje udostępniają. Znany Polski producent map cyfrowych, firma IMAGIS S.A. przekonuje natomiast, że do ostrzegania przed fotoradarami wystarczy telefon komórkowy z bezpłatnym programem o nazwie MapaMap RadarSTOP, bez żadnej nawigacji.

MapaMap RadarSTOP to bezpłatny program, który po wgraniu do telefonu i uruchomieniu potrafi uchronić użytkownika przed niejednym mandatem. Jego podstawową funkcją jest ostrzeganie przed fotoradarami, ale nie tylko, gdyż program poinformuje także, z jaką prędkością należy minąć fotoradar, oraz ostrzeże przed miejscami, w których z przenośnym radarem rozstawia się często policja lub inspekcja ruchu drogowego. Oprogramowanie, MapaMap RadarSTOP przystosowane jest także do ostrzegania przed tak zwanymi „strefami pomiaru prędkości”, które już wkrótce zagoszczą na naszych drogach.

Jeżeli nasz telefon w czasie podróży będzie zainstalowany w uchwycie samochodowym, to oprócz ostrzegania dźwiękowego na ekranie telefonu zobaczymy graficzne informacje o zbliżaniu się do fotoradaru, naszą aktualna prędkość oraz prędkość, z jaką bezpiecznie radar miniemy. Natomiast, jeżeli włączymy funkcje „Pracuj w tle” nasz telefon może znajdować się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowych, a i tak w odpowiedniej chwili ostrzeże nas specjalnym komunikatem dźwiękowym.

Nie tylko radary

Nad aktualnością danych o fotoradarach czuwa sztab specjalistów od map cyfrowych z firmy IMAGIS. Gwarantuje to rzetelność wprowadzanych danych gdyż IMAGIS od lat produkuje własne oprogramowanie do nawigacji samochodowej pod marką MapaMap zarówno do przenośnych urządzeń GPS oraz do telefonów komórkowych. Producent deklaruje, że na bieżąco będzie śledził sytuację na polskich drogach dotyczącą pojawiających się punktów kontroli prędkości. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na miejsca ustawienia fotoradarów, których liczba będzie się w ciągu najbliższych lat dynamicznie zmieniała.

Jeżeli jednak podczas naszych podróży spotkamy nowy (dopiero, co postawiony) fotoradar, którego będzie brakowało w bazie danych, możemy go dodać do pamięci programu własnoręcznie, wykorzystując funkcję „Nowe Zdarzenie”. W ten sam sposób do bazy danych możemy dodać miejsce sporadycznych kontroli prędkości, czyli popularne policyjne „suszarki”. Funkcja nowe zdarzenie umożliwia także wprowadzenie informacji o zastanym na drodze czasowym remoncie lub objeździe, aby w przyszłości program zawczasu nas o nim ostrzegał.

Dziś iPhone, za kilka dni Android

Wielką zaletą programu MapaMap RadarSTOP jest jego darmowa dystrybucja. Dziś, w dniu premiery program dostępny jest dla telefonów iPhone. Za kilka dni będzie dostępny, także bezpłatnie, dla telefonów z systemem Android. Oznacza to, że już teraz można go bezpłatnie pobrać ze sklepu internetowego App Store dla telefonów iPhone, a za chwilę będzie dostępny w sklepie Android Market (dla telefonów z systemem Android).

Producent obiecuje, że program będzie sukcesywnie dostosowany również na pozostałe rodzaje telefonów komórkowych.

Warto również przypomnieć, że aby program działał zgodnie z jego przeznaczeniem telefon powinien mieć wbudowany moduł GPS lub musi być podłączony do zewnętrznego odbiornika GPS na przykład poprzez port bluetooth. Na szczęście większość telefonów z systemem android oraz iphonów ma wbudowany moduł GPS, tak, więc dla ich posiadaczy pozostaje tylko bezpłatnie pobrać program i włączyć w trakcie jazdy, aby przekonać się o jego skuteczności.

Producent informuje także, że w przygotowaniu znajduje się już kolejna wersja tego programu –  MapaMap RadarSTOP CB – która będzie udostępniła funkcję głosowej rozmowy pomiędzy użytkownikami, na zasadzie popularnych odbiorników CB RADIO.

Więcej:gadżety