Uchwyć najpiękniejsze chwile… w lesie!

Rusza konkurs fotograficzny Lasów Państwowych „Czas na Las”. Zdjęcia najbardziej urokliwych miejsc w polskich lasach można przesyłać do 19 lipca. Na zwycięzców czekają nagrody.

– Nie trzeba wyjeżdżać na krańce świata, żeby znaleźć się w miejscu zupełnie niesamowitym. Wystarczy wyjechać za miasto i po prostu… pójść do lasu! Nie liczą się tam problemy, z którymi borykamy się na co dzień, po prostu nic nie musimy. Wraz z Lasami Państwowymi zachęcamy Was do tego, żeby te chwile uchwycić na zdjęciach. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska

Lasy Państwowe wraz z miesięcznikiem National Geographic Polska zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Czas na Las”. Konkurs pozwoli pokazać, jak piękne potrafią być polskie lasy i jak wielkie jest ich znaczenie dla wszystkich żywych istot.

Do konkursu można zgłosić fotografie w trzech kategoriach: Krajobraz, Dzika Natura i Adventure. Przed zrobieniem zdjęcia warto zapoznać się z Leśną Szkołą Fotografii, czyli wskazówkami specjalnie przygotowanymi dla uczestników przez Wojciecha Franusa – dyrektora artystycznego National Geographic Polska.

Zdjęcia można zgłaszać od 27 kwietnia do 19 lipca na stronie www.lasy.national-geographic.pl

Najlepsze fotografie wybierze jury w składzie: Martyna Wojciechowska (redaktor naczelna magazynu National Geographic Polska), Sergiusz Sachno (redaktor, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych), Wojciech Franus (fotograf, dyrektor artystyczny magazynu National Geographic Polska).

Trzy zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane na łamach magazynu National Geographic Polska, a ich autorzy otrzymają nagrody – kosz piknikowy oraz zestaw książek o fotografii. Natomiast osoby wyróżnione otrzymają kosze piknikowe.