Ucz się od ekspertów. Darmowe nagrania webinarów już dostępne

Akademia home.pl to platforma edukacyjna, na której z ekspertami różnych specjalizacji spotykają się internauci chcący pogłębiać swoją wiedzę. Spotkania te odbywają się w formie darmowych webinarów prowadzonych głównie przez pracowników home.pl. Co ważne, niedawno firma udostępniła nagrania minionych wydarzeń. Dzięki temu każdy, kto nie uczestniczył w spotkaniach „na żywo”, może teraz bez przeszkód sięgnąć po dawkę wiedzy i nabyć nowe umiejętności.

Popularność webinarów w ostatnich miesiącach gwałtownie wzrosła. Według danych firmy ClickMeeting dostarczającej oprogramowanie do prowadzenia spotkań online, w Polsce liczba organizowanych webinarów była aż o 1156% większa niż przed pandemią. Widać to także w danych home.pl. W ramach Akademii home.pl odbyło się w roku 2019 łącznie aż 40 szkoleń, które przyciągnęły ponad 2,5 tys. uczestników. Dotyczyły one m.in. cyberbezpieczeństwa, pracy zdalnej, marketingu, tworzenia stron internetowych, grafiki, ecommerce i kulisów prowadzenia biznesu w sieci. Za każdym z tych tematów stali specjaliści (często pracownicy home.pl), którzy każdorazowo przygotowywali prezentacje multimedialne, tłumaczyli techniczne zawiłości, mówili o trendach, rozwiewali wątpliwości i odpowiadali na pytania uczestników.

Większość szkoleń w ramach Akademii home.pl odbywała się w tzw. godzinach biznesowych (zazwyczaj przed południem), choć zdarzały się i takie, które rozpoczynały się wieczorem. W obu przypadkach do organizatorów zgłaszały się jednak osoby zainteresowane tematyką spotkania, które z uwagi na inne obowiązki nie mogły w nich uczestniczyć. Stąd decyzja home.pl o udostępnieniu nagrań.

Aby otrzymać link do wybranego webinaru wystarczy wejść na stronę akademia.home.pl, przejść do zakładki „Zakończone webinary do pobrania”, wypełnić krótki formularz i odebrać e-mail z linkiem do nagrania. W bibliotece Akademii znalazły się webinary na, między innymi, następujące tematy:

  • Obróbka zdjęć na potrzeby Internetu – szkolenie, podczas którego prowadzący pokazali, jak wykonać proste (ale ważne) kwestie związane z obróbką zdjęć na potrzeby mediów społecznościowych, ecommerce i własnej strony internetowej. Spotkanie prowadzili doświadczeni graficy pracujący w home.pl.
  • Jak stworzyć stronę WWW w godzinę – webinar, podczas którego ekspert home.pl krok po kroku pokazał, jak w kreatorze stron WWW zbudować witrynę bez kodowania.
  • Jak być wyżej w Google – spotkanie, na którym prowadząca omówiła, jak dobrze opisywać produkty, gdzie szukać inspiracji na teksty i gdzie zamieszczać je na stronie, aby być wyżej w Google. Uczestnicy poznali także zasady recyklingu treści w Internecie.
  • Praca z Office 365 – webinar specjalny z cyklu „Praca zdalna” miał na celu przybliżyć możliwości skutecznej i efektywnej pracy w obliczu zagrożenia koronawirusem. Specjalistka ds. kluczowych klientów w home.pl zaprezentowała możliwości pakietu Microsoft 365, który znacznie ułatwia realizację zadań w trybie home office.

Dostępnych nagrań jest znacznie więcej. Można się z nich dowiedzieć „Jak zabezpieczyć swoją firmę przed utratą danych?”, „Czym są profil zaufany, podpis kwalifikowany i e-dowód”, „Dlaczego jedne firmy lubimy bardziej” oraz „Którędy wchodzi haker po dane”. Wszystko za darmo i bez wychodzenia z domu. Warto skorzystać.