Udane wakacje?

Będą takie na pewno. Przeczytaj jak to zrobić.

Kiedy zbliża się termin wyczekiwanego wyjazdu nie myślimy o niczym innym, tylko by wreszcie wyruszyć w podróż i na chwilę zapomnieć o rzeczywistości.  Sprawdzamy zawartość walizki i portfela, powtarzamy jak mantrę: pieniądze, bilet, dokumenty, szczoteczka do zębów… Jest jeszcze coś. Dostępne szybko i  w każdej chwili  w Internecie. Jego brak może nam skutecznie zepsuć urlop i zrujnować finansowo… Co to takiego? Ubezpieczenie podróżne.

Po co mi takie ubezpieczenie?

Już słychać: „Przecież mam wykupione ubezpieczenie w cenie wycieczki z biura podróży” .  A znasz treść  warunków ubezpieczenia? Najczęściej zawierają one podstawowe i ograniczone przypadki i nie pokrywają one np. zwrotu kosztów leczenia, zgubienia/kradzieży bagażu czy odpowiedzialności cywilnej.  Czy obejmuje ubezpieczenie członków rodziny? A  jeśli podróżujesz na własną rękę być może nie masz nawet tego minimum?  

Wakacje mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a koszt ubezpieczenia to często tylko kilkadziesiąt złotych. Takie ubezpieczenie wyjazdów zagranicznych, dostępne przez Internet, proponuje Aviva. Zakres ubezpieczenia można dobierać  według własnych potrzeb. Obok ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance możesz wybrać:

ubezpieczenie OC od szkód, które można wyrządzić innej osobie ,ubezpieczenie bagażu podróżnego ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jak to zrobić?

Na stronie www.wpodrozy.aviva.pl wypełniasz krótki i intuicyjny formularz, płacisz przelewem lub kartą kredytową i po chwili masz w ręku polisę. Proces zakupu ubezpieczenia jest szybki i prosty. Możesz to zrobić nawet w ostatniej  chwili przed wyjazdem. W porównaniu z kosztem wycieczki to wydatek prawie nieodczuwalny, a przecież święty spokój i radość podróżowania są bezcenne. Nie warto ryzykować , aby jakieś przykre wydarzenie lub choroba zrujnowały nam długo wyczekiwane wakacje.