Ultra szerokokątne projektory zgodne z RoomView™

Dystrybutorem projektorów SANYO w Polsce jest: ViDiS SA.

Dwa panoramiczne projektory (WXGA) o jasność 2.5000 ANSI lumenów. Dzięki oprogramowaniu Crestron RoomView™ umożliwiają sterowanie skomplikowanym sprzętem wideo przez sieć LAN.

Nowe projektory SANYO PLC-WL2500A i PLC-WL2503A, które były prezentowane na targach Infocomm 2011 w Orlando, to dwa ultra szerokokątne modele wyposażone w nowatorskie oprogramowanie Crestron RoomView™. Za jego pomocą administrator może z jednego, centralnego miejsca kontrolować i monitorować systemy multimedialne nawet w 250 pomieszczeniach. Projektory te są idealnymi urządzeniami do różnych zastosowań multimedialnych.

Model PLC-WL2503A wyposażony jest w interaktywne pióro. Obydwa modele zapewniają jasność obrazu do 2500 ANSI lumenów oraz mają wbudowane głośniki 10 W.

Ultraszerokokątne

Dzięki podstawowej rozdzielczości WXGA 1280 x 800 pikseli (format 16:10) obydwa projektory mogą być podłączane do szerokoekranowych laptopów i wykorzystywane do panoramicznych prezentacji. Wielkość obrazu jest regulowana w zakresie przekątnej od 152 do 279 cm (60-110 cali). PLC-WL2500A doskonale współpracuje ze wszystkimi modelami interaktywnych tablic, a interaktywne pióro modelu PLC-WL2503A pozwala zmienić zwykłą ścianę lub zwykły ekran w interaktywną tablicę.

Niewielki współczynnik projekcji (0.5:1) umożliwia wyświetlanie dużych obrazów z niewielkiej odległości. Na przykład obraz o przekątnej 203 cm (80 cali) można uzyskać już z odległości 86 cm od ekranu. Przy tak małej odległości od ekranu projekcyjnego prezenter nie jest oślepiany i nie rzuca na ekran irytujących cieni.

Zgodność z RoomViewTM

Obydwa nowe projektory SANYO są wyposażone w Crestron RoomViewTM. Jest to pierwsze oprogramowanie, które umożliwia centralne kontrolowanie i monitorowanie w czasie rzeczywistym kilku systemów multimedialnych przez sieć LAN — nawet w 250 pomieszczeniach jednocześnie. Jeden administrator może kontrolować i monitorować wszystkie urządzenia audio i wideo w całym złożonym budynku — na przykład stan pracy zintegrowanych projektorów PLC-WL2500A i PLC-WL2503A przez połączenie LAN.

Ulepszone funkcje interaktywne

Wbudowana kamera i interaktywne pióro umożliwiają tworzenie znacznie bardziej interesujących prezentacji przez dodawanie własnych uwag na ekranie projekcyjnym. Kamera natychmiast odbiera sygnał w podczerwieni z pióra lub wskaźnika używanego do pisania lub rysowania na ekranie. Położenie interaktywnego pióra na ekranie kamera określa dzięki ustalonym punktom kalibracji, a do komputera PC dane te przesyłane są kablem USB. Pozwala to uatrakcyjnić zajęcia zajęcia w szkołach i prezentacje biznesowe. Nowe programowanie interaktywne dostarczane z projektorami ma ulepszone funkcje i może być jeszcze bardziej użyteczne i prostsze w obsłudze.

Duża jasność obrazu i wbudowany głośnik 10 W

Lampa o mocy 230 W zapewnia jasność obrazu 2500 ANSI lumenów i umożliwia prowadzenie prezentacji doskonałej jakości nawet w jasnych pomieszczeniach. Obydwa projektory są dostarczane z wbudowanym głośnikiem 10 W, nie ma więc potrzeby podłączania głośnika zewnętrznego, co eliminuje koszty dodatkowego sprzętu i kłopotliwe okablowanie. Dzięki dużej jasności obrazu i głośnikowi obydwa modele idealnie nadają się do przenośnego wykorzystywania na konferencjach, spotkaniach, w szkołach i na uniwersytetach.

Dodatkowe funkcje ułatwiające prezentację

Nowe projektory SANYO są wyposażone w interfejs HDMI i gniazdo LAN. Filtr powietrza wymieniać trzeba nie częściej niż co 4.000 godzin pracy. To samo dotyczy lampy. Długi czas życia tych elementów zmniejsza koszty utrzymania i użytkowania. Zabezpieczenie kodem PIN, blokada klawiatury i gniazdo Kensington chronią projektor przed kradzieżą.

Funkcja MyLogo umożliwia wyświetlanie dowolnego obrazu w czasie nagrzewania się projektora.

Cena, dostępność i gwarancja

Obydwa projektory dostępne będą w Polsce od sierpnia 2011 roku. Sugerowane ceny detaliczne: PLC-WL2500A – 4.579 zł (z VAT) i PLC-WL2503A – 5.999 zł (z VAT).
Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 1 rok (max. 2.000 godzin).

Więcej:gadżety