Uniwersalny fotelik bez kompromisów

Stale zmieniający się styl życia i związane z nim codzienne nawyki w znaczący sposób determinują produkty jakich potrzebujemy a jednym z nich jest bez wątpienia fotelik samochodowy dla dziecka.
Uniwersalny fotelik bez kompromisów

Rodzice od lat niezmiennie stawiają fotelikom wysokie wymagania jeśli chodzi bezpieczeństwo i komfort dziecka, ale coraz częściej oczekują od fotelika także uniwersalności stosowania.  Związane jest to z faktem, że z coraz większą częstotliwością zmieniamy samochody. Związane jest z coraz powszechniejszymi i łatwo dostępnymi  formami leasingu, najmu średniookresowego czy też wypożyczaniem aut z wypożyczalni lub korzystaniem z usług typu car sharing. Warto pamiętać, że tylko nieliczni operatorzy tego typu usług oferują fotelik jako wyposażenie dodatkowe samochodu. Warto zatem wiedzieć czy uniwersalność oznacza kompromisy, jakich dodatkowych funkcji możemy się w nim spodziewać i co poza możliwością zamontowania w każdym samochodzie może nam zaoferować nowoczesny uniwersalny fotelik samochodowy.

4 gwiazdki za bezpieczeństwo

W teście ADAC – najbardziej restrykcyjnym europejskim teście fotelików samochodowych, RECARO Tian Elite zdobył bardzo wysoki wynik za bezpieczeństwo, 4 gwiazdki (GOOD). Oprócz wysokiego standardu bezpieczeństwa jaki oferuje Tian Elite dzięki stabilnej podstawie, złączom ISOFIX, doskonałemu prowadzeniu pasa i zaawansowanej ochronie bocznej nasz fotelik odznacza się również dobrą ergonomią jak i również doskonałym wykonaniem i ogólną jakością.

Długi okres użytkowania

Jeden fotelik na praktycznie całe dzieciństwo to możliwe. Im bardziej precyzyjna regulacja wysokości zagłówka tym dokładniej możemy dostosować fotelik do stale rosnącego dziecka. Jest to niezwykle istotne ponieważ wysokość zagłówka determinuje prawidłowe ułożenia pasów na dziecku. Zatem jeżeli fotek ma rosnąć wraz z naszym dzieckiem od dziewięciu miesięcy aż do dwunastu lat dobrze żeby robił to razem z dzieckiem.

 
Niska waga

Uniwersalny fotelik z definicji często będzie przepinany między samochodami. Niska waga sprawia, że łatwo go wyciągnąć z pojazdu, przenieść i zainstalować ponownie w innym samochodzie. Warto zatem zwrócić uwagę na foteliki lżejsze i co za tym idzie bardziej poręczne – takim przykładem jest RECARO Tian Elite w którym  zastosowanie nowoczesnych materiałów pozwoliło osiągnąć wagę zaledwie 8,6 kg przy średniej wadze fotelików w jego klasie oscylującej w granicach 13 kg.

Kompaktowe wymiary

Nowoczesny fotelik dziecięcy powinien też uwzględniać aspekt ograniczonej przestrzeni wewnątrz samochodu. Często zmieniając samochody nie wiemy jaki będzie kolejny  np. w usługach car sharing gdzie bardzo często może się trafić akurat mały miejski samochód. Idealnie zatem jeśli fotelik zajmuje przestrzeń odpowiadającą jednemu dorosłemu pasażerowi zapewniając jednocześnie dziecku wyjątkowy komfort i ochronę. Zwarta nowoczesna konstrukcja to domena wspomnianego już RECARO Tian Elite który gabarytami odpowiada wymiarom fotelików i-Size.

Systemy komfortu

Decydując się na jeden uniwersalny fotelik musimy też wziąć pod uwagę fakt, że może on być używany na co dzień na dosyć krótkie dojazdy do przedszkola/szkoły lub dodatkowe zajęcia z dzieckiem jaki może być wykorzystywany podczas długich wakacyjnych podróży samochodem. RECARO Tian Elite posiada wiele systemów i rozwiązań służących komfortowi i wygodzie dziecka, które docenimy zarówno w trakcie  krótkich jak i całkiem długich podróży. Innowacyjny system wentylacji odprowadzający ciepło zgromadzone pod dzieckiem na zewnątrz fotelika oraz przewiewne siateczkowe tapicerki zapewniają wyjątkowy komfort podróżowania dziecka nie tylko w upalne letnie dni. 

 
A komfortowe siedzisko fotelika wyposażone w regulację długości siedziska oraz zastosowanie pianki znanej z foteli samochodowych dla dorosłych pasażerów zapewnia wyjątkowy komfort siedzenia. Jeśli dodamy do tego system odchylania oparcia fotelika RECARO Tian Elite to możemy być spokojni o wygodę małego podróżnika.

Tylko w RECARO

Stałe dążenie do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wyjątkowego komfortu zaowocowało wieloma innowacjami, które są wyróżnikiem fotelików dziecięcych sygnowanych logo RECARO. Opatentowany system HERO pomaga nie tylko łatwo i szybko przypiąć dziecko w foteliku integrując ochraniacze naramienne, pasy barkowe i zagłówek sprawia, że system uprzęży pasów wewnętrznych nie zsuwa się i nie skręca. Oszczędza to czas i pomaga w codziennym użytkowaniu fotelika, a przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo podczas każdej podróży. 

Inżynierowie i projektanci RECARO znaleźli także sprytne rozwiązanie przekonujące te bardziej energiczne i ruchliwe brzdące do siedzenia w foteliku. Zintegrowane głośniki w zagłówku fotelika dziecięcego, połączenie audio i kieszeń na urządzenie mobilne pozwalają dziecku słuchać ulubionej muzyki lub bajki, ale tylko wtedy gdy jego głowa pozostaje w bezpiecznej strefie zagłówka. To sprytne rozwiązanie zapewnia dziecku rozrywkę, dbając jednocześnie o jego bezpieczeństwo a mama i tata mogą beż problemu słuchać radia lub swojej ulubionej muzyki z przodu pojazd. W ten sposób dzieci mogą się zrelaksować, a ich głowy pozostają stale chronione przez zagłówek.

Nagrodzony przez ekspertów lubiany przez dzieci i rodziców 

Fotelik RECARO Tian Elite od dnia swojej premiery w 2020 roku zdobywa uznanie rodziców na całym Świecie został również nagrodzony przez ekspertów. RECARO Tian Elite zdobył tytuł Doskonały Projekt Produktu w kategorii Opieka nad dzieckiem i dzieckiem przyznany w konkursie German Design Award. Ta nagroda to uznanie innowacyjnych rozwiązań i potwierdzenie, że fotelik ten wyznacza międzynarodowe standardy w swojej kategorii.

Kolekcja 2021 

W kolekcji 2021 Tian Elite dostępny jest w dwóch liniach Select i Prime a w każdej z nich znajdziemy cztery kolory tapicerek od cieszących się niesłabnącą popularnością uniwersalnych czerni Deep Black w kolekcji Select i Mat Black w kolekcji Prime po bardzo atrakcyjne i oryginalne kolory jak Sweet Curry w kolekcji Select czy choćby Frozen Blue lub Pale Rose w kolekcji Prime.